jablko golden

Množství: X

Co je jídelníček
220,2 kJ Energie:
52,63 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Ovoce čerstvé Kategorie:
syrové Stav:
- Bílkoviny:
12 g Sacharidy:
11 g    Z toho cukry:
- Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
0,150 g Sůl:
2 g Vláknina:
- Voda:
6 mg Vápník:
- GI:

Obsah potraviny:

v závislosti na klimatických podmínkách je v jablkách obsaženo množství vitamínů a minerálních látek. Najdeme zde například vitamíny C, E či PP. Z minerálních látek můžeme jmenovat zejména draslík, fosfor, vápník či hořčík. Jablka jsou také bohatým zdrojem rozpustné i nerozpustné vlákniny.

Vliv na zdraví:

jablka jsou zdrojem antioxidantů, které snižují výskyt rakoviny tím, že chrání DNA v lidských buňkách. Rozpustná vláknina má schopnost vstřebávat vodu a snadněji bobtná, čímž napomáhá správné střevní peristaltice. Tato látka též změkčuje stolici (čímž přispívá k odstranění zácpy), reguluje trávení a vstřebávání sacharidů a tuků a zvětšením obsahu v tlustém střevě ředí obsah toxických látek v něm obsažených. Nerozpustná (hrubá) vláknina je prevencí střevních potíží, rakoviny střev, zmírňuje hemoroidy, zajišťuje větší pocit sytosti a pomáhá z těla odvádět nežádoucí látky (cholesterol, žlučové kyseliny, kancerogenní – tedy rakovinotvorné látky).

Praktické rady:

jedná se o jablka, která vyžadují chemickou ochranu. Nezapomínejte tedy jablíčka před konzumací řádně umýt! Jablka Jonagold bývají velice šťavnatá a proto se hodí i na moštování. Jde o zimní odrůdu jablek, která je k dostání v různých barevných mutacích, z nichž pro pěstování jsou oblíbené ‘Jonagold Marnica‘, ‘Jonagold Rubinstar‘, ‘Jonagold Navajo‘, ‘Jonagold Jonagored Supra‘ a ‘Jonagold Red Jonaprince‘. Poslední ze jmenovaných má však zkrácenou skladovatelnost.

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Stačí trocha trpělivosti a zamyšlení co strčím do úst a Váš perfektní program! Za 22 týdnů jsem shodil 10,2 kg! A bez trápení dietami a utrácením za hloupé pilulky. Moc jste mi...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...