cukr moučka

Množství: X

Co je jídelníček
1 605,13 kJ Energie:
383,63 kcalKalorie:
1x 100 g Jednotka:
Přísady a ochucovadla Kategorie:
0 g Bílkoviny:
98 g Sacharidy:
97 g    Z toho cukry:
0 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
0 mg    Cholesterol:
0,005 g Sůl:
0 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu cukr moučka

Obsah potraviny:

cukr moučka se vyrábí z cukrové řepy a jedná se o cukr jednoduchý (opakem jsou cukry složené).


Vliv na zdraví:

jednoduché cukry (sacharóza, glukóza, fruktóza, laktóza, maltóza) jsou okamžitým zdrojem energie. U bílého cukru (sacharózy) se ale bohužel jedná o energii pocházející z prázdných kalorií (bílý cukr nám nedodá žádné kvalitní živiny). Pokud energii přijímanou v cukru nevyužijeme, ukládá se formě tuku v našem organismu. Větší množství jednoduchých cukrů navíc rozbouří hladinu inzulínu a krevního cukru, neboť rychle přestoupí ze střeva do krve, čímž prudce vzroste hladina cukru (glukózy) v krvi. To má za následek přetěžování slinivky a jater. Tato forma cukru svým rychlým spalováním postupně poškozuje také všechny ostatní tělesné orgány, zvláště zuby, kosti, klouby, centrální nervovou soustavu atd. Proto bychom měli klasický cukr konzumovat co nejméně nebo ho zcela nahradit.

Nadbytek jednoduchých cukrů ve stravě dále způsobuje podrážděnost, duševní a citovou nevyrovnanost, stavy úzkosti, strachu a deprese, nesoustředěnost, vzdorovitost, křeče, poruchy trávení, hyperaktivitu u dětí, zvýšenou potřebu vitamínů a minerálních látek.


Praktické rady:

nezapomínejte na to, že jednoduchý cukr přijímáte i v potravinách, ve kterých byste jeho přítomnost nečekali nebo si ji neuvědomujete (cukr obsahují uzeniny, majonézy, kečupy, konzervy, cereálie, ochucené mléčné výrobky, aj.). Největším zdrojem cukrů jsou však nealkoholické sycené nápoje, jejichž spotřeba je u nás značná. Cukr nahraďte nekalorickými přírodními sladidly (např. stévií).

Nemáte-li potíže s hmotností, můžete využít také med, javorový sirup, datlový sirup a další přírodní produkty. Ty vám na rozdíl od bílého cukru dodají také minerální látky, vitamíny a další cenné živiny. Kromě toho mají nižší glykemický index než bílý cukr.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Chtěla bych Vám poděkovat za výborné stránky. Je dobré přemýšlet o tom co jíte, jak moc se hýbete a jak se to na Vašem těle podepíše. Moc mi to pomohlo začít se sebou něco dělat...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...