špagety vařené

Množství: X

Co je jídelníček
900 kJ Energie:
215,1 kcalKalorie:
1x malá porce (150 g) Jednotka:
Těstoviny Kategorie:
tepelně zpracované Stav:
7,155 g Bílkoviny:
42,51 g Sacharidy:
0,840 g    Z toho cukry:
1,005 g Tuky:
0,270 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
0 mg    Cholesterol:
0,004 g Sůl:
2,7 g Vláknina:
- Voda:
10,5 mg Vápník:
65 GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu špagety vařené

Obsah potraviny:

na přípravu špaget se používá pouze pšeničná mouka (na trhu jsou ale i těstoviny z jiných druhů mouky) a voda. Někdy se přidává také vejce. Podle toho, zda se jedná o těstoviny ze semolinové celozrnné, z klasické bílé či jiné mouky se odvíjí i obsah výživných látek v těstovinách. Vše také záleží na šetrnosti zpracování špaget.


Vliv na zdraví:

těstoviny uvařené al dente mají nižší glykemický index, než takové, které jsou příliš měkké. Takto připravené těstoviny na delší dobu zasytí. Pokud špagety vhodně doplníte (libové maso, zelenina, menší množství kvalitního tuku), můžete je použít i pro redukční dietu. S jejich porcí to ale nepřehánějte a vybírejte raději celozrnnou variantu, která je samozřejmě nutričně bohatší (vitamíny, minerály, vláknina). Vařené těstoviny jsou vydatným zdrojem sacharidů a obsahují jen velmi málo tuku (zejména bezvaječné), proto jsou ideální také pro sportovce. Klasické špagety z pšeničné mouky obsahují lepek, a proto se nehodí pro osoby s celiakií. Pro tyto osoby jsou vhodné těstoviny ze speciální bezlepkové směsi nebo výrobky z pohankové, kukuřičné, rýžové či luštěninové mouky.


Praktické rady:

těstoviny by se měli uvařit ideálně na skus (al dente). To znamená, že by se sousto v ústech nemělo rozpadat, ale jakoby „zapružit“ mezi zuby. Uvařené těstoviny ihned slijte, aby dále neměkly vlastní teplotou. Pokud těstoviny podáváte ihned po uvaření, není třeba je proplachovat.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Snažím se zhubnout a musím říct, že mi v tom Vašem webové stránky moc pomáhají. V databázi si mohu snadno najít požadované potraviny a zjistit jejich kalorickou hodnotu. Vše je...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...