smažený kapr

Množství: X

Co je jídelníček
1 160 kJ Energie:
277,24 kcalKalorie:
1x 100 g Jednotka:
Ryby a mořské plody Kategorie:
11 g Bílkoviny:
7,3 g Sacharidy:
7,3 g    Z toho cukry:
16 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu smažený kapr

Obsah potraviny:

kapří maso se vyznačuje vysokým podílem vody (kolem 70 %), bílkoviny tvoří 10-20 % a na tuky připadá 2-9 %. U jednotlivých složek je poměrně velká variabilita, která závisí na věku ryby, ročním období, způsobu chovu kaprů a dalších faktorech. Za zmínku jistě stojí fakt, že kapří maso je zdrojem pro tělo prospěšných omega -3 polynenasycených mastných kyselin, které mají mnoho příznivých biologických účinků. Po úpravě smažením v trojobalu se však přínos pokrmu pro zdraví snižuje (mnoho tuku, nešetrné zpracování …).


Vliv na zdraví:

příliš častá konzumace smažených pokrmů může podle některých zdrojů způsobovat vznik rakoviny. Smažené pokrmy nejsou vhodné zejména pro osoby trpící nadváhou či obezitou, protože obsahují příliš mnoho tuku a jejich energetická hodnota bývá až dvojnásobná oproti přírodně upravené variantě. I u zdravých lidí je doporučováno smažené pokrmy zcela vyloučit nebo omezit na minimum. Nemůžete-li si je odepřít, odsajte přebytečný tuk papírovým ubrouskem a smažte za doporučovaných teplot.


Praktické rady:

maso z kapra upravené přírodním způsob si zachová více živin a je o mnoho zdravější. Pokud ale trváte na obalované rybě a přitom nelpíte na úpravě smažením, můžete zvolit kompromis: obalené maso upečte na vymaštěném plechu v troubě nebo v remosce. Kdo se bojí jíst kapra, protože by mu mohla zaskočit drobná kůstka, může se na trhu poohlédnout po kapřím filetu bez kosti.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Vážení, velmi děkuji za možnost používat tuto aplikaci. Vše je skvěle vymyšleno a perfektně funguje. Děkuji.“ Martin K.

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...