maliny mražené

Množství: X

Co je jídelníček
227,61 kJ Energie:
54,4 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Ovoce čerstvé Kategorie:
1,1 g Bílkoviny:
11,25 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
0,567 g Tuky:
0 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
0 g    Transmastné kyseliny:
0 g    Mononenasycené mastné kyseliny:
0 g    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
87,014 g Voda:
38,5 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu maliny mražené

Obsah potraviny:

Maliny obsahují jednoduché cukry, minerální látky (vápník, hořčík, fosfor, železo, draslík). Plody maliníku obsahují hodně vitamínu C, vitamín E, B1, B3, B12, provitamín A a kyselin : (jablečná, vinná, citrónová, mravenčí,…). Maliny dále obsahují poměrně mnoho pektinu, tříslovin a rostlinných barviv.

Vliv na zdraví:

Maliny zvyšuje hladinu testosteronu a působí tak pozitivně při poruchách sexuálních funkcí. Mají vliv i na zvýšení imunity, pomáhají snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Působí i jako účinný a příjemný prostředek při průjmech a zánětech žaludku a střev. Tlumí silnou menstruaci, menstruační bolesti a usnadňuje porod. Konzumace malin zabraňuje šerosleposti a zákalům, působí proti stresu a migréně. Pomáhají při krvetvorbě, správné funkci srdce a nervové soustavy a stará se o zdravé kosti a zuby. Antioxidanty vážou volné radikály a tím chrání tělo před rakovinou. Snižují hladinu cukru v krvi a bojují tak s cukrovkou.

Praktické rady:

Maliny jsou velmi choulostivé, rychle vlhnou a plesniví. Nekupujte přezrálé, mokré nebo zapařené plody, jinak se rychle zkazí. Využívají se i v kuchyní, přidávají se do moučníků, zákusků, pudinků, zmrzliny nebo se z nich připravují sirupy, džemy i víno. Mají využití i v kosmetickém průmyslu, zlepšují stav vlasů, nehtů a pleti.
 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Dobrý den, už dlouho si hledám kalorie potravin na Vašich stránkách a dneska jsem si stáhla aplikaci do mobilu, která po mě chtěla přihlášení, tak jsem čekala, že to po mě bude...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...