Upozornění:

Ve středu 17.1. v čase 00:00 až 08:00 bude z důvodu spouštění nové verze webu přístup k aplikaci Kalorické tabulky omezen. Děkujeme za pochopení.

maliny mražené

Množství: X

Co je jídelníček
227,61 kJ Energie:
54,4 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Ovoce čerstvé Kategorie:
1,1 g Bílkoviny:
11,25 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
0,567 g Tuky:
0 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
0 g    Transmastné kyseliny:
0 g    Mononenasycené mastné kyseliny:
0 g    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
87,014 g Voda:
38,5 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu maliny mražené

Obsah potraviny:

Maliny obsahují jednoduché cukry, minerální látky (vápník, hořčík, fosfor, železo, draslík). Plody maliníku obsahují hodně vitamínu C, vitamín E, B1, B3, B12, provitamín A a kyselin : (jablečná, vinná, citrónová, mravenčí,…). Maliny dále obsahují poměrně mnoho pektinu, tříslovin a rostlinných barviv.

Vliv na zdraví:

Maliny zvyšuje hladinu testosteronu a působí tak pozitivně při poruchách sexuálních funkcí. Mají vliv i na zvýšení imunity, pomáhají snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Působí i jako účinný a příjemný prostředek při průjmech a zánětech žaludku a střev. Tlumí silnou menstruaci, menstruační bolesti a usnadňuje porod. Konzumace malin zabraňuje šerosleposti a zákalům, působí proti stresu a migréně. Pomáhají při krvetvorbě, správné funkci srdce a nervové soustavy a stará se o zdravé kosti a zuby. Antioxidanty vážou volné radikály a tím chrání tělo před rakovinou. Snižují hladinu cukru v krvi a bojují tak s cukrovkou.

Praktické rady:

Maliny jsou velmi choulostivé, rychle vlhnou a plesniví. Nekupujte přezrálé, mokré nebo zapařené plody, jinak se rychle zkazí. Využívají se i v kuchyní, přidávají se do moučníků, zákusků, pudinků, zmrzliny nebo se z nich připravují sirupy, džemy i víno. Mají využití i v kosmetickém průmyslu, zlepšují stav vlasů, nehtů a pleti.

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Výborný on-line program, vše je skvěle sladěné. Navštěvovala jsem předtím e-deník flora a doteď jsem netušila jak může být sledování kalorií jednoduché. Děkuji, skvělá práce!“ Martina B.

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...