Apetito linie tavený sýr

Množství: X

Co je jídelníček
116,79 kJ Energie:
27,91 kcalKalorie:
1x 17 g Jednotka:
Sýry tavené a mazací Kategorie:
Apetito Značka:
1,989 g Bílkoviny:
1,088 g Sacharidy:
1,037 g    Z toho cukry:
1,734 g Tuky:
1,156 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
0,383 g Sůl:
0 g Vláknina:
- Voda:
62,9 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu Apetito linie tavený sýr

Obsah potraviny:

Apetito linie tavený sýr, obsahuje nižší podíl tuku, než ve své originální podobě. Najdeme zde i bílkoviny (z hlavních živin mají nejvyšší zastoupení) a sacharidy. Výrobek obsahuje fosforečnany.


Vliv na zdraví:

výživová hodnota tavených sýrů nedosahuje úrovně přírodních sýrů. Může za to tepelná úprava při jejich výrobě a přidávání tavících solí (ve formě fosforečnanů). Díky tomu klesá obsah vitamínů i hodnota bílkovin a naopak roste obsah fosforu a sodíku. Přitom u nás, jak známo, většina lidí přesoluje.

Fosforečnany jsou látky, které sice hrají důležitou roli pro správné ukládání vápníku do kostí, ale ve velkém množství mohou tělu naopak škodit. Pokud je jich totiž ve stravě nesprávný poměr (více fosforu než vápníku), způsobují vyplavování vápníku z těla a dokonce ho mohou odebírat z kostí.

Konzumaci tavených sýrů by se měli vyvarovat zejména jedinci s diagnostikou osteoporózy či osteomalacie a děti. U dětí je potřeba většího množství vápníku pro správný růst kostí a zubů.


Praktické rady:

tavené sýry nahraďte těmi čerstvými, a pokud si již výjimečně „taveňák“ dopřejete, kupte si ho v kvalitě bio (nejsou zde použity žádné fosfátové tavící soli, ale jen povolené množství citrátů, které jsou považovány za bezpečnou látku).

Tavený sýr si můžete vyrobit také doma. K přípravě vám postačí kostka měkkého tvarohu, lžička jedlé sody, kousek másla a malé množství soli. Přidat můžete i bylinky nebo koření na dochucení.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Dobrý Den:) ! Jsem velice překvapená s touto "aplikací" :) za 3 dny 2kg dole a to není všechno:) skoro vůbec necvičím stačí si pouze hlídat kj:)...Jsem velice spokojená..Doporučuji!“ Monika

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...