Kalorické Tabulky
star star star star star_half
menu
menu
search close
account

Co jsou Kalorické tabulky a jak je používat?

Podívejte se na krátké instruktážní video, abyste Kalorické tabulky mohli využívat naplno.

Do jídelníčku si zapisujte všechna jídla a aktivity během dne. V průběhu dne vám Kalorické tabulky sečtou energetickou hodnotu přijatých potravin a naopak odečtou energii z aktivit.

Pomůžou vám tedy detailně sledovat energetickou bilanci během dne. Pokud přijatá energie převýší energii vydanou, přibýváte na váze, pokud je to naopak - hubnete. K vydané energii je potřeba započítat i takzvaný bazální metabolismus (energie, kterou vaše tělo spotřebuje za den v klidovém stavu).

Jak začít?

Poté, co se zaregistrujete, jděte do profilu (váš e-mail v pravém horním rohu obrazovky). Zde si nastavíte informace pro přesnější výpočet energie, kterou máte za den přijmout. Nastavte si cílovou hmotnost a cíl (být fit, zhubnout, nabrat svaly), s pomocí tabulky také váš denní výdej, nebo jednotku energie, se kterou chcete pracovat.

Jídelníček

Vložení, odstranění a editace potravin

V jídelníčku vidíte řádky s denními jídly jako je Snídaně a vpravo na řádku je zelené tlačítko + (plus), které slouží pro přidání potraviny do jídelníčku.
Když se rozhodnete potravinu z vašeho jídelníčku smazat, uděláte to křížkem na konci řádku. 

Pokud se stane, že zadáte chybné množství, můžete ho upravit. Po vložení potraviny do jídelníčku klikněte na nastavenou gramáž a množství přepište.

Stejně je tomu u aktivit. 

Kopírování a tisk jídelníčků

Není-li jídelníček úplně prázdný, dá se kopírovat a tisknout.

Kopírovat můžete jednotlivá denní jídla nebo celý jídelníček. Ikona dvou listů papíru. Funkci najdete opět pod trojtečkou na konci řádku u Snídaně, Oběda, … nebo v hlavičce jídelníčku. Exportovat a následně tisknout lze pouze celý jídelníček. Exportovat můžete do formátu PDF nebo Excelu. Ikona pro export je “šipka dolů” v hlavičce jídelníčku.

Poznámky v jídelníčku

Ke každému jídlu nebo ke dni si můžete přidat poznámku. Ikona poznámky (ohnutý list papíru) je nad jídelníčkem nebo pod trojtečkou na řádku se snídaní, obědem,... Zapište si, co mohlo ten den váš jídelníček ovlivnit, nebo co v něm do příště můžete zlepšít. Byli jste nemocní? Měli jste noční? Vyměnili byste radši bábovku za müsli s ovocem? Poznámky poskytují prostor pro cokoli.

Grafy energie a výživových hodnot

V pravé části stránky jsou umístěny grafy. Největší z nich je graf Celkem (tedy přijatá mínus vydaná energie). Pro správné hubnutí, je ideální mít ho vyplněný okolo 100%. Pod ním jsou grafy výživových hodnot - Bílkoviny, Sacharidy, Tuky a Vláknina. Opět se snažíme dosáhnout denního cíle a grafy mít plné na 100%. Při vyplňování pomůže i barevná škála: oranžová barva (málo živin), zelená (ideální procenta živin) a červená (při vyšším překročení denní dávky)

Ikonky pod grafy - co znamenají?

“Příbor” je celková přijatá energie bez odečtení aktivit.
“Panáček” je celková vydaná energie.
“Kapka” je pitný režim.
“Váha” je vaše aktuální hmotnost a pod ní vaše cílová hmotnost

Oblíbené potraviny

Potravinu, kterou přidáváte do jídelníčku často je možné přiřadit k oblíbeným.
Potravinu, kterou chcete dát do oblíbených vložíte do jídelníčku a vlevo od názvu potraviny kliknete na hvězdičku (ikona oblíbených).
Nebo ji vyhledáte v Katalogu potravin a opět u ní zaškrtnete hvězdičku.
Všechny vaše oblíbené potraviny poté najdete v záložce profilu : Oblíbené. Nebo se zobrazí při zadávání potraviny do jídelníčku.

Moje jídla

Jídla složená z více potravin si můžete uložit jako jedno. Při budoucím vkládání už si vyhledáte vaše uložené jídlo (“Moje jídlo”) jako celek a nemusíte opět vypisovat všechny potraviny, ze kterých se skládá. Jsou 2 způsoby, jak jídlo uložit mezi Moje jídla.

Nejprve naskládejte všechny ingredience k jednomu dennímu jídlu. Klikněte na symbol trojtečky na konci řádku a vyberte “Uložit jídlo”.

Jídlo pojmenujte a vytvořte. Poté ho vždy najdete v záložce Moje jídla. Při opětovném vkládání můžete vložit i jeho poměrnou část, nemusí být vkládáno vždy celé.

Jděte do záložky Moje jídla a zde klikněte na tlačítko “Vytvořit jídlo”. Poté přidávejte jednotlivé potraviny, ze kterých se skládá.

Pravidelné aktivity

Pokud sportujete nebo vykonáváte jinou činnost v týdnu pravidelně, jděte do profilu : Pravidelné aktivity a zde si tyto činnosti zapište a přiřaďte ke dni v týdnu. Tyto aktivity se vám budou automaticky vyplňovat ke konkrétnímu dni do jídelníčku a o jejich přidávání se již nemusíte starat.

Sdílení a hodnocení jídelníčků

Po přihlášení na Kaloricketabulky.cz jděte do profilu (váš e-mail v pravém horním rohu obrazovky): záložka Sdílení. Do kolonek napište název oprávnění (jméno, přezdívku…), e-mail výživového poradce, lékaře nebo kamaráda, se kterým chcete jídelníček sdílet. Vyberte dny, které může vidět a hodnotit, a případně zaškrtněte políčko Zasílat upozornění, pokud chcete, abychom vám dali vědět, že je váš jídelníček ohodnocený. A klikněte na Uložit.

Synchronizace s Garmin Connect

Jak synchronizovat Garmin?

Garmin je výrobce mnoha zařízení, která zaznamenávají fyzické aktivity uživatele (např. chůze, běh, plavání, cyklistika …) Pokud máte některé ze zařízení Garmin, můžete si zaznamenané aktivity automaticky importovat do Kalorických tabulek.

Zapnutí synchronizace v Android aplikaci

V aplikaci Kalorické tabulky vyberte v menu Můj profil a Připojené aplikace a u možnosti Povolit Garmin klikněte na posuvník. Na obrazovce uvidíte výzvu k přihlášení k účtu Garmin přes Garmin Connect. Vyplňte e-mail a heslo a klikněte na Přihlášení. Synchronizace je hotová.

Zapnutí synchronizace na webu

Po přihlášení na KalorickeTabulky.cz klikněte na Profil a záložku Připojené aplikace. U Garmin synchronizace klikněte na tlačítko Aktivovat, budete přesměrováni na www.connect.garmin.com. Zde se přihlaste ke svému Garmin účtu. Budete zpět přesměrováni na KalorickeTabulky.cz. V Můj profil a záložce Připojené aplikace naleznete informaci, že Garmin synchronizace je aktivní.

Pokud byste chtěli synchronizaci zrušit, můžete kliknout na odkaz uvedený u Garmin synchronizace v nastavení účtu nebo na connect.garmin.com v sekci Nastavení > Informace o účtu > Aplikace a vyberte na Odebrat povolení u Kalorických tabulek.

Zapnutí synchronizace pro iOS aplikaci

Data z Garmin zařízení v aplikaci Kalorických tabulek na iOS je prozatím možné sledovat tak, že se nejdříve přihlásíte ke svému účtu na www.KalorickeTabulky.cz a v Nastavení účtu budete postupovat stejně jako v návodu Jak synchronizovat Garmin - WEB. Po úspěšné synchronizaci se pod stejným účtem přihlásíte do aplikace Kalorické tabulky na iOS a data se vám potom vždy za pár minut po synchronizaci s Garmin Connect zobrazí i v aplikaci.

Synchronizace s Google Fit

Jak synchronizovat Google Fit?

Google Fit je aplikace určená pro sledování fyzických aktivit uživatelů, kteří mají telefony nebo chytré hodinky s operačním systémem Android. Zaznamenané fyzické aktivity v Google Fit (například chůze, běh, cyklistika …) lze bez zásahu uživatele automaticky importovat do Kalorických tabulek.

Zapnutí synchronizace v Android aplikaci

V aplikaci Kalorických tabulek pro Android vyberte v menu Můj profil a Připojené aplikace. U možnosti Povolit Google Fit klikněte na posuvník a vyberte účet, který používáte ve svém telefonu a zároveň tak i pro aplikaci Google Fit. Aplikace Kalorické tabulky bude požadovat povolení pro zobrazování informací ze služby Google Fit, proto vyberte Povolit. Dále se zeptá, co budete chtít přenášet. Nyní by mělo být propojení aplikací hotové a měli byste vidět možnosti synchronizace s Google Fit.

Synchronizace se Samsung Health

Jak synchronizovat se Samsung Health?

Samsung Health je aplikace určená pro sledování fyzických aktivit uživatelů, kteří mají telefony s operačním systémem Android nebo chytré hodinky od výrobce Samsung. Zaznamenané fyzické aktivity v Samsung Health (například chůze, běh, cyklistika …) lze bez zásahu uživatele automaticky importovat do Kalorických tabulek.

Zapnutí synchronizace v Android aplikaci

V aplikaci Kalorických tabulek pro Android vyberte v menu Můj profil a Připojené aplikace. U možnosti Povolit Samsung Health klikněte na posuvník a vyberte účet, který používáte ve svém telefonu a zároveň tak i pro aplikaci Samsung Health. Aplikace Kalorické tabulky bude požadovat povolení pro zobrazování informací ze služby Samsung Health, proto vyberte Povolit. Nyní by mělo být propojení aplikací hotové a měli byste vidět možnosti synchronizace se Samsung Health.

Premium předplatné

Pokud máte Premium verzi aplikace, budete mít web bez reklam a otevřeli jste další možnosti, jak si usnadnit sledování svého jídelníčku.

Grafy dalších nutrientů a alkohol

V profilu, v záložce vlastní nutrienty se vám odemkly další, které můžete sledovat. Konkrétně je možné zakliknout, a tím si přidat do přehledu, graf cukru, soli,vápníku, nasycených mastných kyselin a PHE.

V pokročilém nastavení si zapněte sledování alkoholu.

Analýza jídelníčku

Analýzu vašeho jídelníčku najdete ve Statistikách. Můžete zde sledovat splnění vašich cílů za týden, měsíc, rok, nebo libovolné vlastní období v grafu nebo v tabulce. Můžete vidět analýzu celkovou, nebo pouze jednotlivých denních jídel. Pod analýzou si navíc prohlédněte Nejvýznamnější potraviny dle průměrného denního příspěvku k celkovým hodnotám energie a živin, průměrný pitný režim a množství alkoholu.

Jídelníčky úspěšných

Pod záložkou Premium najdete Jídelníčky úspěšných uživatelů, kterými se můžete inspirovat. V této službě uvidíte vždy 5 uživatelů Kalorických tabulek, kteří vám jsou podobní věkem, hmotností a aktivitou. Můžete se inspirovat jejich jídelníčky, díky kterým se jim podařilo zhubnout a udržet hmotnost. V každém kalendářním měsíci můžete provést 5 výměn těchto ukázkových uživatelů, pokud by vám nějaký nevyhovoval. Výměnu provedete červeným tlačítkem vpravo u každého uživatele. Z jídelníčku každého ukázkového uživatele si přes ikonu zeleného tlačítka “plus” můžete přidat potravinu přímo do svého jídelníčku.

Další rozšíření

V Premium verzi se automaticky objeví sledování Éček. Ta jsou v základní verzi uzamčená. Navíc budete mít přístup i k vašim jídelníčkům, analýze a sledovaným údajům starším, než 2 roky.

{{feedback.text}}
{{(foodstuffCount | number : 0).split(',').join(' ')}}
potravin v naší databázi
{{(diaryCount | number : 0).split(',').join(' ')}}
včera vyplněných jídelníčků
{{(userCount | number : 0).split(',').join(' ')}}
zaregistrovaných uživatelů