search
{{item.title}} leaf pot {{item.value}} {{item.energyUnit}}/100 g {{item.value}} {{item.energyUnit}}/kg/min
account

Co jsou Kalorické tabulky a jak je používat?

Podívejte se na krátké instruktážní video, abyste Kalorické tabulky mohli využívat naplno.

Do jídelníčku si zapisujte všechna jídla a aktivity během dne. V průběhu dne vám Kalorické tabulky sečtou energetickou hodnotu přijatých potravin a naopak odečtou energii z aktivit.

Pomůžou vám tedy detailně sledovat energetickou bilanci během dne. Pokud přijatá energie převýší energii vydanou, přibýváte na váze, pokud naopak - hubnete. K vydané energii je potřeba započítat i takzvaný bazální metabolismus (energie, kterou vaše tělo spotřebuje za den v klidovém stavu).

Jak začít?

Poté, co se zaregistrujete, jděte do sekce Můj profil. Zde si nastavíte informace pro přesnější výpočet energie, kterou máte za den přijmout. Nastavte si cílovou hmotnost, s pomocí tabulky také váš denní výdej, nebo jednotku energie, se kterou chcete pracovat.

Jídelníček

Vložení, odstranění a editace potravin

V jídelníčku vidíte denní jídla, jako je Snídaně a vpravo poté tlačítko + (plus), které slouží pro přidání potraviny do jídelníčku. Když se rozhodnete potravinu z vašeho jídelníčku smazat, označte ji a poté klikněte na šedý symbol popelnice v horní liště jídelníčku.

Pokud se stane, že zadáte chybné množství, můžete ho upravit. Po vložení potraviny do jídelníčku klikněte na nastavenou gramáž a množství přepište.

Stejně je tomu u aktivit.

Grafy energie a výživových hodnot

V pravé části stránky jsou umístěny grafy. Největší z nich je graf přijaté a vydané energie. Pro správné hubnutí, je ideální mít graf vyplnění okolo 100 %. Pod ním jsou grafy výživových hodnot - Bílkoviny, Sacharidy, Tuky a Vláknina. Opět se snažíme dosáhnout denního cíle a grafy mít plné. Při vyplňování pomůže i barevná škála: oranžová barva (málo živin), zelená (ideální procenta živin) a červená (při vyšším překročení denní dávky).

Oblíbené potraviny

Potravinu, kterou přidáváte do jídelníčku často, je možné přiřadit k oblíbeným.

Potravinu, kterou chcete dát do oblíbených, vložíte do jídelníčku a vlevo od názvu potraviny kliknete na hvězdičku (ikona oblíbených).

Nebo ji vyhledáte v Katalogu potravin a opět u ní zaškrtnete hvězdičku.

Všechny vaše oblíbené potraviny poté najdete v záložce Můj profil: Oblíbené. Nebo se zobrazí při zadávání potraviny do jídelníčku.

Uložená jídla

Jídla složená z více potravin si můžete uložit jako jedno. Při budoucím vkládání už si vyhledáte vaše uložené jídlo jako celek a nemusíte opět vypisovat všechny potraviny, ze kterých se skládá.

Nejprve naskládejte všechny ingredience k jednomu dennímu jídlu.

Klikněte na symbol diskety pro uložení jídla.

Jídlo pojmenujte a vytvořte. Poté ho vždy najdete v záložce Můj profil: Uložená jídla nebo při zadávání potraviny do jídelníčku v záložce Jídla. Při opětovném vkládání můžete vložit i jeho poměrnou část, nemusí být vkládáno vždy celé.

Pravidelné aktivity

Pokud sportujete nebo vykonáváte jinou činnost v týdnu pravidelně, jděte do záložky Můj profil: Pravidelné aktivity a zde si tyto činnosti zapište a přiřaďte ke dni v týdnu. Tyto aktivity se vám budou automaticky vyplňovat ke konkrétnímu dni do jídelníčku a o jejich přidávání se již nemusíte starat.

Sdílení a hodnocení jídelníčků

Po přihlášení na Kaloricketabulky.cz vyberte záložku Můj profil: Sdílení. Do kolonek napište název oprávnění, email výživového poradce, lékaře nebo kamaráda, se kterým chcete jídelníček sdílet. Vyberte dny, které může vidět a hodnotit, a případně zaškrtněte políčko Zasílat upozornění, pokud chcete, abychom vám dali vědět, že je váš jídelníček ohodnocený. A klikněte na Uložit.


Pokud je vás např. v domácnosti více a jíte stejná jídla, povolte ještě sdílení položek. Tím umožníte uživateli na druhé straně kopírovat jídla z jeho jídelníčku do vašeho a ušetříte tak čas přepisováním. Usnadní to práci i vašemu výživovému poradci, který se nemusí přepínat na váš profil, aby vám na něj zapsal doporučený jídelníček třeba na týden. 


Jestli chcete sdílení oboustranné, udělá totéž i uživatel na druhé straně. Sdílet lze s neomezeným počtem uživatelů.


Jak se jídla z jídelníčku zkopírují k někomu jinému? 


Chcete-li nasdílet třeba váš oběd, naskládejte si všechny ingredience, že kterých se skládá, do jídelníčku a klikněte na ikonu sdílení právě u oběda. Vyberte, komu ho do jídelníčku zkopírujete, upravte množství a potvrďte. Je možné sdílet i oblíbené a uložená jídla. 
 

 

Přehled nasdílených jídelníčků najdete opět v záložce Můj profil: Sdílení. Zde uvidíte, komu jste jídelníček poslali a které dny vidí.

Synchronizace s Garmin Connect

Jak synchronizovat Garmin?

Garmin je výrobce mnoha zařízení, která zaznamenávají fyzické aktivity uživatele (např. chůze, běh, plavání, cyklistika …) Pokud máte některé ze zařízení Garmin, můžete si zaznamenané aktivity automaticky importovat do Kalorických tabulek.

Zapnutí synchronizace v Android aplikaci

V aplikaci Kalorické tabulky vyberte v menu Můj profil a Připojené aplikace a u možnosti Povolit Garmin klikněte na posuvník. Na obrazovce uvidíte výzvu k přihlášení k účtu Garmin přes Garmin Connect. Vyplňte e-mail a heslo a klikněte na Přihlášení. Synchronizace je hotová.

Zapnutí synchronizace na webu

Po přihlášení na KalorickeTabulky.cz klikněte na Můj profil a záložku Připojené aplikace. U Garmin synchronizace klikněte na tlačítko Aktivovat, budete přesměrováni na www.connect.garmin.com. Zde se přihlaste ke svému Garmin účtu. Budete zpět přesměrováni na KalorickeTabulky.cz. V Můj profil a záložce Připojené aplikace naleznete informaci, že Garmin synchronizace je aktivní.

Pokud byste chtěli synchronizaci zrušit, můžete kliknout na odkaz uvedený u Garmin synchronizace v nastavení účtu nebo na connect.garmin.com v sekci Nastavení > Informace o účtu > Aplikace a vyberte na Odebrat povolení u Kalorických tabulek.

Zapnutí synchronizace pro iOS aplikaci

Data z Garmin zařízení v aplikaci Kalorických tabulek na iOS je prozatím možné sledovat tak, že se nejdříve přihlásíte ke svému účtu na www.KalorickeTabulky.cz a v Nastavení účtu budete postupovat stejně jako v návodu Jak synchronizovat Garmin - WEB. Po úspěšné synchronizaci se pod stejným účtem přihlásíte do aplikace Kalorické tabulky na iOS a data se vám potom vždy za pár minut po synchronizaci s Garmin Connect zobrazí i v aplikaci.

Synchronizace s Google Fit

Jak synchronizovat Google Fit?

Google Fit je aplikace určená pro sledování fyzických aktivit uživatelů, kteří mají telefony nebo chytré hodinky s operačním systémem Android. Zaznamenané fyzické aktivity v Google Fit (například chůze, běh, cyklistika …) lze bez zásahu uživatele automaticky importovat do Kalorických tabulek.

Zapnutí synchronizace v Android aplikaci

V aplikaci Kalorických tabulek pro Android vyberte v menu Můj profil a Připojené aplikace. U možnosti Povolit Google Fit klikněte na posuvník a vyberte účet, který používáte ve svém telefonu a zároveň tak i pro aplikaci Google Fit. Aplikace Kalorické tabulky bude požadovat povolení pro zobrazování informací ze služby Google Fit, proto vyberte Povolit. Dále se zeptá, co budete chtít přenášet. Nyní by mělo být propojení aplikací hotové a měli byste vidět možnosti synchronizace s Google Fit.

Synchronizace se Samsung Health

Jak synchronizovat se Samsung Health?

Samsung Health je aplikace určená pro sledování fyzických aktivit uživatelů, kteří mají telefony s operačním systémem Android nebo chytré hodinky od výrobce Samsung. Zaznamenané fyzické aktivity v Samsung Health (například chůze, běh, cyklistika …) lze bez zásahu uživatele automaticky importovat do Kalorických tabulek.

Zapnutí synchronizace v Android aplikaci

V aplikaci Kalorických tabulek pro Android vyberte v menu Můj profil a Připojené aplikace. U možnosti Povolit Samsung Health klikněte na posuvník a vyberte účet, který používáte ve svém telefonu a zároveň tak i pro aplikaci Samsung Health. Aplikace Kalorické tabulky bude požadovat povolení pro zobrazování informací ze služby Samsung Health, proto vyberte Povolit. Nyní by mělo být propojení aplikací hotové a měli byste vidět možnosti synchronizace se Samsung Health.

{{feedback.text}}
{{(diaryCount | number : 0).split(',').join(' ')}}
včera vyplněných jídelníčků
{{(userCount | number : 0).split(',').join(' ')}}
zaregistrovaných na Kalorických tabulkách