makový koláč

: X

1 621,21 kJ :
387,47 kcal:
1x kus (100 g) :
Pečivo sladké :
7,6 g :
54,6 g :
-    :
15,7 g :
-    :
-    :
-    :
-    :
-    :
- :
7 g :
- :
- :
- :

 makový koláč

:

základem klasického domácího makového koláče je kynuté těsto z bílé mouky. Na náplň se používá mák a cukr, které se společně svaří v mléce (u průmyslově vyráběných koláčů se mák často míchá s dalšími složkami, protože je poměrně drahý). Obvod koláče se potírá rozšlehaným vejcem, aby měl pěknou barvu. Průmyslově vyráběné makové koláče často obsahují nevhodné přídatné látky (stabilizátory, emulgátory, zvlhčující látky, regulátory kyselosti apod.). Někdy je výčet složek kupovaného koláče opravdu velmi dlouhý!

:

sladké pečivo z bílé mouky nelze doporučit pro zdravý životní styl (zejména kupované výrobky). Pokud ale žijete aktivně, netrpíte nadváhou, cukrovkou či jiným onemocněním, které by konzumaci této tradiční pochoutky bránilo, jistě vám občas koláč neublíží (ideálně domácí).

:

upečte si makové koláče z celozrnné mouky, oslaďte je třtinovým cukrem či jiným přírodním sladidlem a snižte množství tuku, které je uvedeno v originálním receptu (konzistence těsta by však měla zůstat podobná). Vaše tělo jistě ocení vyšší příděl zdraví prospěšných vitamínů, minerálů a vlákniny.

V některých obchodech se zdravou výživou (většinou ve větších městech) lze makové koláče z celozrnné mouky rovnou koupit.

 

 

„Dobrý den, již několikrát se mi v životě podařilo zhubnout, ale vždy pouze v případě, kdy jsem si vše zapisoval - a na tom také vždy vše skončilo :-(. Tato skvělá aplikace je...“

Android app on Google Play

:

X

:

 

1.2
1.375
1.55
1.725
1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...