Originál majonéza Hellmanns

Množství: X

Co je jídelníček
1 379,5 kJ Energie:
329,7 kcalKalorie:
1x 50g Jednotka:
Přísady a ochucovadla Kategorie:
Hellmann´s Značka:
0,250 g Bílkoviny:
1,45 g Sacharidy:
1,45 g    Z toho cukry:
36,5 g Tuky:
2,85 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
22 g    Mononenasycené mastné kyseliny:
11 g    Polynenasycené mastné kyseliny:
6,55 mg    Cholesterol:
0,470 g Sůl:
0,050 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu Originál majonéza Hellmanns

Obsah potraviny:

základem majonézy Hellmann´s je rostlinný olej, voda a pasterizované žloutky (3 %). Dále zde najdeme ocet, cukr, hořčici, sůl, aroma a látky E385 – ethylendiamintetraacetát vápenato-disodný a E160a(ii) – beta-karoten. Z hlavních živin je obsažen převážně tuk (asi 75 %) hmotnosti výrobku.


Vliv na zdraví:

majonéza je bohatým zdrojem energie a měla by se na zdravém jídelníčku objevovat spíše výjimečně. Problém spočívá zejména v tom, že majonézu často konzumujeme ke smaženým pokrmům, které též obsahují velké množství tuku a kalorií.

Při nadměrné konzumaci energeticky bohatých potravin, pochutin a nápojů může docházet k ukládání tuku (zejména u osob se sklony k sedavému způsobu života).

Látka E385 je v malém množství pravděpodobně bezpečná. Ovšem i v lidském těle si zachovává vlastnost vázat ionty kovů, a pokud jich má organismus málo (např. železa, zinku nebo mědi), může přítomnost ethylendiamintetraacetátu způsobit prohloubení jejich nedostatku. U vegetariánů látka způsobuje snižování přisvojitelnosti železa z rostlinné potravy. Ethylendiamintetraacetát je považován za alergen - u citlivých osob by při kontaktu s touto látkou mohlo dojít k alergické reakci. Při větších dávkách může toto „éčko“ způsobit střevní potíže, svalové křeče nebo poškození ledvin (krev v moči).


Praktické rady:

tatarskou omáčku, dresinky do salátů či pomazánky vyrábějte jen s malým množstvím majonézy nebo ji zcela vypusťte. Dobře jí nahradí zakysaná smetana – např. při přípravě pomazánek či lehčí verze tatarky, bílý jogurt – např. do bramborového salátu, v zeleninovém salátu pak lžička kvalitního oleje nebo z něj připravený dresink apod.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Chci Kalorické tabulky pochválit. Několk let zpátky jsem se snažila shodit 3-4kg, ale nešlo mi to, ani dietami, ani cvičením. Teď jsem díky své dceři objevila Kalorické tabulky a mám...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...