kuskus

Množství: X

Co je jídelníček
725 kJ Energie:
173,28 kcalKalorie:
1x 50g Jednotka:
Těstoviny Kategorie:
syrové Stav:
6,9 g Bílkoviny:
32,85 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
1,335 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
0,100 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
65 GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu kuskus

Obsah potraviny:

Kuskus je maličká těstovina, tvarovaná do kuliček, vyrábí se ze semoliny - druhu tvrdé bílé pšenice. Obsahuje velké množství vlákniny, bílkoviny, sacharidů, vitamíny – hlavně ze skupiny B a také minerální látky – nejvíce draslík, fosfor nebo vápník. Tuku v kuskusu nejdeme jen velmi málo. Obsahuje i antioxidanty a prospěšné omega 3 a 6 kyseliny. Výborně nasytí, dodá energii, je lehce stravitelný a nutričně vyvážený. Výrobek obsahuje lepek, a proto není vhodný pro osoby s celiakií.

Vliv na zdraví:

Antioxidanty chrání tělo před srdečním onemocněním, rakovině, pomáhá detoxikovat organismus, urychlovat metabolismus a zlepšuje trávení. Do svého jídelníčku by ho měli zařazovat diabetici, lidé s vysokým krevním tlakem a cholesterolem. Je výborný při hubnutí a jako součást zdravého životního stylu.

Praktické rady:

Chcete-li mít kuskus chutnější, použijte na vaření místo vody vývar z masa, zeleniny nebo ryb. Z kuskusu se dá vytvořit mnoho zajímavých slaných i sladkých pokrmů. Pokud potřebujete ušetřit čas, můžete použít instantní kuskus, který se nemusí vařit. Výživově hodnotnější jsou výrobky z celého zrna (více vitamínů, minerálních látek i vlákniny). Při redukční dietě dávejte pozor na množství kuskusu na talíři – jedná se o potravinu s vyšší energetickou hodnotou (podobně jako těstoviny). Porci je vhodné zkombinovat s dostatečným množstvím zeleniny, libového masa nebo méně tučného sýra a malým množstvím kvalitního tuku.

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Při zahájení programu u odborného poradce o snížení váhy jsem přišel do styku s vaším programem. Začal jsem jej aktivně užívat spolu s radami od renomovaného poradce. Musím po...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...