závin jablečný z listového těsta

Množství: X

Co je jídelníček
742,7 kJ Energie:
177,51 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Pečivo sladké Kategorie:
2,5 g Bílkoviny:
24,7 g Sacharidy:
15 g    Z toho cukry:
7,8 g Tuky:
5 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
18 mg    Cholesterol:
0,500 g Sůl:
2 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu závin jablečný z listového těsta

Obsah potraviny:

„štrůdl“ z listového těsta připravujeme většinou z polotovaru, tedy kupovaného mraženého či chlazeného produktu. Toto těsto se skládá z velkého množství tuku různé kvality (asi 1/3 hmotnosti těsta), bílé mouky, vody, soli a někdy také mnoha přídatných látek. Závin se plní nejčastěji strouhanými či krájenými jablky, které se doplní cukrem, skořicí, rozinkami a někdy také ořechy. Jablka se mohou podsypávat strouhankou, kokosem nebo piškotovými drobky, aby se předešlo vytečení přebytečné šťávy z jablek při pečení. Závin se zabalí jako „nohavice“, potře se rozšlehaným vejcem a peče se do zlatova.


Vliv na zdraví:

výhodou jablečného závinu je obsah ovoce a ořechů. Je však otázkou, kolik která pekárna či hospodyňka používá náplně na jaké množství těsta. Těsto je zdrojem nekvalitních, většinou velmi laciných tuků, bílé mouky a často obsahuje také mnoho přídatných látek.

 


Praktické rady:

zkuste upéct závin z celozrnného těsta, do kterého použijete kvalitní tuk – nejlépe v menším množství, než uvádí originální recept. Jablka většinou není třeba doslazovat, ale pokud máte kyselejší druh, můžete použít některé z alternativních sladidel (datlový sirup, obilný slad, stévii, med apod.) nebo sladší chuti dosáhnout zdvojením dávky rozinek.

Jestliže držíte redukční dietu a jablečný závin chcete do jídelníčku zahrnout, nedávejte si ho jako dezert, ale pochutnejte si na něm hned po ránu. Vhodným doplňkem bude miska nízkotučného tvarohu (s ovocem, vanilkou, skořicí apod.), který zajistí, abyste neměli po takové snídani brzy hlad.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Používám ke snížení hmotnosti a je to neocenitelny pomocník. Dříve jsem měl pohyb ale neměl jsem představu o příjmu a vydání kalorií. Zatím je v nenávratnu cca. 24 kg, ale pro...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...