vepřové párky 83% Pikok

Množství: X

Co je jídelníček
430,16 kJ Energie:
102,81 kcalKalorie:
1x kus (39.5 g) Jednotka:
Uzeniny a paštiky Kategorie:
Pikok Značka:
5,135 g Bílkoviny:
0,395 g Sacharidy:
0,356 g    Z toho cukry:
9,085 g Tuky:
3,358 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
0,711 g Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu vepřové párky 83% Pikok

Obsah potraviny:

Základem výrobku je vepřové maso (83 %), které je doplněno vodou, solí, glukózou, kořením, extrakty koření a látkami E331 - Citronany sodné, E339 - Fosforečnany sodné, E450 – Difosforečnany, E621 - L-glutaman sodný, E301 - Askorban sodný a E250 - Dusitan sodný. Asi ¼ hmotnosti uzeniny je tvořena tukem.


Vliv na zdraví:

uzeniny s velkým množstvím tuku a přídatných látek nepatří na racionální jídelníček. Látka E250 – Dusitan sodný: podle organizace CSPI (Center for Science in the Public Interest) představují dusitany a dusičnany pravděpodobně malé riziko pro lidské zdraví. Při konzumaci masa obsahujícího dusitany je však doporučováno zároveň pít nápoje s obsahem vitamínu C (pomerančové, grapefruitové, brusinkové džusy, apod.) z důvodu zabránění vzniku nitrosaminů, které jsou již prokazatelně škodlivé.

Látka E301 – Askorban sodný: Látka je považována za bezpečnou. Látka E331 – Citronany sodné: jsou považovány za bezpečné látky, není však vyloučeno, že při nedostatku vitamínu D může dojít ke špatnému vstřebávání vápníku a tím k jeho nedostatku v těle. Látka E339 – Fosforečnany sodné: při zvýšeném příjmu fosforečnanů může docházet k nedostatku vápníku v těle. Látka E450 – difosforečnany: vysoké dávky mohou v těle způsobit nerovnováhu a zapříčinit tak nedostatek vápníku.Látka E621 – L-glutaman sodný: látka, u které byly odhaleny neurotoxické vlastnosti. Je nebezpečný pro zdravý vývoj mozku dětí od embryonálního stadia přes novorozenecký až do školního věku cca 12 let. Jako „syndrom čínské restaurace“ byly popsány příznaky po požití jídla s glutamanem: zvracení, zadržování vody v těle, ztuhlé svaly, znecitlivění šíje, bušení srdce, závratě, bolesti hlavy, studený pot a jiné. Dále se zjistilo, že potlačuje hormony ovlivňující spalování tuků, a tím vyvolává obezitu. Některé studie poukázaly na možnou souvislost požití glutamanu s Alzheimerovou nemocí a s cukrovkou. Byly popsány změny nálad, podrážděnost, deprese, poruchy spánku, léková závislost a zjištěna snížená plodnost u obou pohlaví. Konzumaci glutamanu by se měly vyhýbat zejména těhotné a kojící ženy, děti, starší osoby, lidé s cévním onemocněním i cukrovkou, onkologičtí pacienti a lidé citliví na aspirin (kyselinu acetylsalicylovou).


Praktické rady:

Kupované párky nahraďte domácí uzeninou bez přídavku chemie nebo přírodně upraveným libovým masem.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Dobrý den, tato stránka se mi moc líbí, je velmi užitečná a stala se mým každodenním pomocníkem v hubnutí. Děkuji za ni!“ Marie

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...