vajíčko na měkko

Množství: X

Co je jídelníček
361,98 kJ Energie:
86,51 kcalKalorie:
1x velikost M (60 g) Jednotka:
Vejce Kategorie:
7,02 g Bílkoviny:
0,720 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
6 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu vajíčko na měkko

Obsah potraviny:

žloutek je tvořen zejména tukem (a malým množstvím bílkovin), v bílku jsou obsaženy zejména bílkoviny. Dále ve vejcích najdeme minerální látky (zejména fosfor, sodík či draslík) a vitamíny (hlavně vitamín E, D, K, A). Potravina obsahuje také lecitin. Asi ¾ hmotnosti vejce je tvořeno vodou.

Vliv na zdraví:

obsažené vitamíny a minerální látky mají blahodárný vliv na naše tělo ve více směrech. Lecitin je látka, která má v organismu četné funkční úlohy (výstavba a přestavba lipidů aj.). Pokud to s konzumací vajec nepřeháníme, určitě je lze zařadit do seznamu potravin, které mají příznivý vliv na lidské zdraví a měly by se pravidelně objevovat na našem jídelníčku.

Praktické rady:

vejce na měkko by se měla vařit asi 3 minuty (přesná doba vaření ale záleží také na tom, jak jsou vejce velká, kolik jich budeme vařit, v jaké nádobě, zda je vkládáme do studené nebo již do vroucí vody…). Lepší variantou je jistě voda studená, protože nedojde k takovému teplotnímu rozdílu a skořápka nám s menší pravděpodobností popraská (stává se zejména v situaci, kdy vyndáváte vajíčka z lednice těsně před jejich přípravou). Před vařením se vyplatí vajíčka propíchnout speciální kuchyňskou pomůckou nebo špendlíkem a do vody v hrnci přidat pár kapek octa (pokud vejce přeci jen praskne, vyteče jen jeho část, protože dojde k rychlejšímu sražení).

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Zdravím Vás, včera som zistil že takáto stránka existuje a dnes som si vytvoril profil. Je to pre mňa obrovská pomoc, nakoľko som sa rozhodol znova začať navštevovať fitko. Osobne som...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...