vajíčko na měkko

Množství: X

Co je jídelníček
361,98 kJ Energie:
86,51 kcalKalorie:
1x velikost M (60 g) Jednotka:
Vejce Kategorie:
tepelně zpracované Stav:
7,02 g Bílkoviny:
0,720 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
6 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu vajíčko na měkko

Obsah potraviny:

žloutek je tvořen zejména tukem (a malým množstvím bílkovin), v bílku jsou obsaženy zejména bílkoviny. Dále ve vejcích najdeme minerální látky (zejména fosfor, sodík či draslík) a vitamíny (hlavně vitamín E, D, K, A). Potravina obsahuje také lecitin. Asi ¾ hmotnosti vejce je tvořeno vodou.


Vliv na zdraví:

obsažené vitamíny a minerální látky mají blahodárný vliv na naše tělo ve více směrech. Lecitin je látka, která má v organismu četné funkční úlohy (výstavba a přestavba lipidů aj.). Pokud to s konzumací vajec nepřeháníme, určitě je lze zařadit do seznamu potravin, které mají příznivý vliv na lidské zdraví a měly by se pravidelně objevovat na našem jídelníčku.


Praktické rady:

vejce na měkko by se měla vařit asi 3 minuty (přesná doba vaření ale záleží také na tom, jak jsou vejce velká, kolik jich budeme vařit, v jaké nádobě, zda je vkládáme do studené nebo již do vroucí vody…). Lepší variantou je jistě voda studená, protože nedojde k takovému teplotnímu rozdílu a skořápka nám s menší pravděpodobností popraská (stává se zejména v situaci, kdy vyndáváte vajíčka z lednice těsně před jejich přípravou). Před vařením se vyplatí vajíčka propíchnout speciální kuchyňskou pomůckou nebo špendlíkem a do vody v hrnci přidat pár kapek octa (pokud vejce přeci jen praskne, vyteče jen jeho část, protože dojde k rychlejšímu sražení).


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Musím poděkovat bezva nápadu vytvořit kalorické tabulky. Po porodu jsem se i s partnerem vrhla na kontrolu snědených kalorii, úplně jsme tomu propadli, z práce první cesta vedla k...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...