Teekannee zelený čaj Zen Chai

Množství: X

Co je jídelníček
16 kJ Energie:
3,82 kcalKalorie:
1x porce (200 ml) Jednotka:
Nápoje nealkoholické Kategorie:
Teekanne Značka:
0,600 g Bílkoviny:
0,200 g Sacharidy:
0,200 g    Z toho cukry:
0,200 g Tuky:
0,200 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
0 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu Teekannee zelený čaj Zen Chai

Obsah potraviny:

Čerstvé čajové lístky obsahují 75-80 % vody. V zeleném čaji najdeme kofein vázaný na třísloviny, uvolňuje se pomaleji a tím působí déle než kofein z kávy. Obsahuje i alkaloidy s účinkem podobným kofeinu a aminokyselinu theanin, která dodává chuť a vůni. Mezi vitamíny obsažené v zeleném čaji patří především vitamín C a provitamín A ( betakarotén) v relativně vysokém množství. Nejvýrazněji ze všech minerálů jsou zastoupeny fluor a mangan nebo draslík, vápník, hořčík a jiné. Najdeme v něm i polyfenoly a chlorofyl s antioxidačním účinkem. Čajové listy obsahují též pektin, sacharidy, saponiny a další látky.

Vliv na zdraví:

Obsažený kofein povzbuzuje nervovou soustavu a mozek, proto usnadňuje učení, přináší koncentraci, zmenšuje únavu. Pití zeleného čaje má prokázané antikarcinogenní účinky. Byl prokázán i vliv na snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění, chrání před vznikem aterosklerózy, snižuje vysoký krevní tlak a hladinu cholesterolu LDL v krvi. Zastoupený fluor kladně působí na zuby, zubní sklovinu a kosti, mangan pomáhá detoxikovat a chránit tělo.Třísloviny pomáhají při trávení a zažívání. Pití zeleného čaje přináší uvolnění staženým průduškám (např. při astmatu) nebo přivádí krev do ledvin a pomáhá čistit tělo. Může regulovat hladinu cukru v krvi u lidí s cukrovkou nebo i zabránit vzniku onemocnění.

Praktické rady:

Ideální je nechat čaj louhovat přibližně tři až pět minut, aby se uvolnily všechny léčivé látky. Zaléváme vodou zchladlou na 60–80 °C. Příliš horká voda zapříčiní hořkou pachuť, příliš chladná mdlou až vodovou chuť.

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Velmi se mi líbí Váš portál. Něco podobného jsem hledal již delší dobu, používal jsem excel, ale chyběla mi již propracovaná DB, kterou zde nacházím. Našel jsem pomocí google...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...