tatarská omáčka Hellmann´s

Množství: X

Co je jídelníček
251,4 kJ Energie:
60,08 kcalKalorie:
1x lžíce (15 g) Jednotka:
Přísady a ochucovadla Kategorie:
Hellmann´s Značka:
0,120 g Bílkoviny:
1,23 g Sacharidy:
0,750 g    Z toho cukry:
6,15 g Tuky:
0,525 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
0,390 g    Mononenasycené mastné kyseliny:
0,180 g    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
0,270 g Sůl:
0 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu tatarská omáčka Hellmann´s

Obsah potraviny:

tatarská omáčka Hellmann´s je složena z rostlinného oleje, vody, zeleninové směsi (směs zeleniny, koření, cukr a sůl), octa, pasterizovaných vajec, modifikovaného kukuřičného škrobu, jedlé soli, vaječného žloutku a látek E 330 a E 385.


Vliv na zdraví:

„tatarka“ je velmi energetická pochutina, která by se měla na našem jídelníčku objevovat spíše výjimečně. Obsahuje velké množství tuku (asi 40 %) a zbytečné přídatné látky, které mohou poškozovat naše zdraví (zejména při konzumaci velkého množství produktu).

Při nadměrné konzumaci může docházet k ukládání tuku (zejména u osob s celkově nezdravým jídelníčkem a sklony k sedavému způsobu života).

E 330 je kyselina citronová, která je považována za bezpečnou látku (pouze při nadměrné spotřebě kyseliny citronové může dojít k poškození zubní skloviny).

E 385, tedy ethylendiamintetraacetát vápenato-disodný je látka, která se používá zejména k zachování barvy a chuti potraviny. Za určitých okolností může tato látka přispívat k nedostatku některých kovů v našem těle (např. železa, mědi, zinku). Jedná se o alergen a proto by u citlivých jedinců mohlo při kontaktu s E 385 dojít k alergické reakci. Při příjmu větších dávek může být tato látka příčinou střevních potíží, svalových křečí nebo poškození ledvin.


Praktické rady:

pokud chcete žít zdravěji, připravte si tatarskou omáčku doma. K výrobě můžete použít i méně tučné náhražky majonézy (sojanézu, zakysanou smetanu, smetanový jogurt… nebo majonézu s předchozími surovinami nakombinovat).


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Miluju tuhle ,, aplikaci" díky ní jsem pochopila, co potraviny opravdu obsahují a jak je kombinovat...Mimo jiné jsem shodila 11 kg a žiju aktivnější a spokojenější život a za to jsem...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...