švestky sušené

Množství: X

Co je jídelníček
330,42 kJ Energie:
78,97 kcalKalorie:
1x 25g Jednotka:
Ovoce sušené Kategorie:
syrové Stav:
0,655 g Bílkoviny:
18,753 g Sacharidy:
4,533 g    Z toho cukry:
0,168 g Tuky:
0,032 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
0 g    Transmastné kyseliny:
0,010 g    Mononenasycené mastné kyseliny:
0,092 g    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
3,525 g Vláknina:
4,9 g Voda:
15 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu švestky sušené

Obsah potraviny:

z hlavních živin jsou v sušených švestkách zastoupeny zejména sacharidy (asi 50 %) ve formě glukózy a sacharózy. Dále zde najdeme velké množství vlákniny a jiných zdraví prospěšných látek, jako je například draslík, bor, provitamín A či některé vitamíny.


Vliv na zdraví:

obsažená vláknina pomáhá zlepšit trávení a zabraňuje zácpě. Prvek bor je významný při prevenci osteoporózy. I když se to nezdá, obsahují sušené švestky jen málo cukru, což je důležité zejména pro lidi s nadváhou či obezitou. Sušené švestky mají rovněž pozitivní vliv na látkovou výměnu, upravují krevní tlak a zlepšují paměť. Toto sušené ovoce by neměli konzumovat lidé s onemocněním ledvin a žlučníku, protože je zdrojem problematických šťavelanů.


Praktické rady:

vypeckované švestky mohou pomáhat ke zdravému doslazení těsta (podobně jako rozinky) nebo být základem racionálnější varianty vánočního cukroví, kdy se místo pecky vloží do ovoce mandle a takto připravený polotovar se máčí do kvalitní hořké čokolády. Milovníci alkoholu mohou švestky před přípravou navonět rumem, vodkou apod.

Při nákupu vybírejte raději sušené švestky balené do průhledných obalů, které umožňují posoudit kvalitu zboží. Plody mají být oblé, lesklé, relativně měkké a samozřejmě nenapadené plísní. U neprůhledných obalů je nezbytné zkontrolovat, zda jsou skutečně dobře utěsněny, aby plody neztratily vlhkost. Obdobně jako i u jiných sušených plodů se doporučuje zvolit výrobky neošetřené konzervačními prostředky (například sířením). Sušené švestky uchovávejte v uzavřené vzduchotěsné dóze, na chladném, suchém a tmavém místě. Tak vám vydrží i několik měsíců.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Děkuji! Je to skvělá aplikace, velmi překvapila svou přehledností a širokým výběrem potravin i aktivit, i možností doplňovat!“ Klára

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...