Upozornění:

Ve středu 17.1. v čase 00:00 až 08:00 bude z důvodu spouštění nové verze webu přístup k aplikaci Kalorické tabulky omezen. Děkujeme za pochopení.

šunka Moravia Pikok

Množství: X

Co je jídelníček
159,39 kJ Energie:
38,09 kcalKalorie:
1x 33g Jednotka:
Uzeniny a paštiky Kategorie:
Pikok Značka:
6,6 g Bílkoviny:
0,165 g Sacharidy:
0,165 g    Z toho cukry:
1,353 g Tuky:
0,627 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
23,1 mg    Cholesterol:
0,726 g Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu šunka Moravia Pikok

Obsah potraviny:

Výrobek obsahuje vepřové maso 87 %, pitnou vodu, dusitanovou solící směs (jedlá sůl, konzervant dusitan sodný, cukry, stabilizátory), trifosforečnany, difosforečnany, zahušťovadlo guma Euchema, antioxidant askorbát sodný a aroma.


Vliv na zdraví:

uzeniny si dopřávejte jen na zpestření jídelníčku (a to i v případě, že se jedná o vysokomasé, méně tučné výrobky). Většinou jsou zde obsaženy přídatné látky, které mohou škodit našemu organismu (zde zejména dusitan sodný, difosforečnany a trifosforečnany). Uzeniny jsou zpravidla také bohatým zdrojem soli, což je nevhodné hlavně pro osoby s vysokým krevním tlakem, ledvinovými potížemi či pacienty se sklony k tvorbě otoků. E250 – dusitan sodný: podle organizace CSPI (Center for Science in the Public Interest) představují dusitany a dusičnany pravděpodobně malé riziko pro lidské zdraví. Při konzumaci masa obsahujícího dusitany je však doporučováno zároveň pít nápoje s obsahem vitamínu C (pomerančové, grapefruitové, brusinkové džusy, apod.) z důvodu zabránění vzniku nitrosaminů, které jsou již prokazatelně škodlivé. E450 – difosforečnany a E451- trifosforečnany: vysoké dávky mohou v těle způsobit nerovnováhu a zapříčinit nedostatek vápníku.


Praktické rady:

Šunku obsahující nevhodné látky nahraďte výrobkem v bio kvalitě, šunkou připravenou doma nebo plátkem libového, přírodně upraveného masa.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Jsou to skvěle zpracované tabulky. To, že zohlední i denní aktivitu a přepočítají podle toho doporučený příjem kJ je úžasný pomocník. Když jsem dříve pouze dodržovala příjem...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...