šunka Moravia Pikok

Množství: X

Co je jídelníček
159,39 kJ Energie:
38,09 kcalKalorie:
1x 33g Jednotka:
Uzeniny a paštiky Kategorie:
Pikok Značka:
6,6 g Bílkoviny:
0,165 g Sacharidy:
0,165 g    Z toho cukry:
1,353 g Tuky:
0,627 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
23,1 mg    Cholesterol:
0,726 g Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu šunka Moravia Pikok

Obsah potraviny:

Výrobek obsahuje vepřové maso 87 %, pitnou vodu, dusitanovou solící směs (jedlá sůl, konzervant dusitan sodný, cukry, stabilizátory), trifosforečnany, difosforečnany, zahušťovadlo guma Euchema, antioxidant askorbát sodný a aroma.


Vliv na zdraví:

uzeniny si dopřávejte jen na zpestření jídelníčku (a to i v případě, že se jedná o vysokomasé, méně tučné výrobky). Většinou jsou zde obsaženy přídatné látky, které mohou škodit našemu organismu (zde zejména dusitan sodný, difosforečnany a trifosforečnany). Uzeniny jsou zpravidla také bohatým zdrojem soli, což je nevhodné hlavně pro osoby s vysokým krevním tlakem, ledvinovými potížemi či pacienty se sklony k tvorbě otoků. E250 – dusitan sodný: podle organizace CSPI (Center for Science in the Public Interest) představují dusitany a dusičnany pravděpodobně malé riziko pro lidské zdraví. Při konzumaci masa obsahujícího dusitany je však doporučováno zároveň pít nápoje s obsahem vitamínu C (pomerančové, grapefruitové, brusinkové džusy, apod.) z důvodu zabránění vzniku nitrosaminů, které jsou již prokazatelně škodlivé. E450 – difosforečnany a E451- trifosforečnany: vysoké dávky mohou v těle způsobit nerovnováhu a zapříčinit nedostatek vápníku.


Praktické rady:

Šunku obsahující nevhodné látky nahraďte výrobkem v bio kvalitě, šunkou připravenou doma nebo plátkem libového, přírodně upraveného masa.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Díky Kalorickým tabulkám se mi podařilo shodit potřebných pár kilo. V kombinaci se cvičením to jde super. První dny jsem ovšem jen žasla, jak snadno „přetočím do červeného“,...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...