Sprite

Množství: X

Co je jídelníček
314,03 kJ Energie:
75,05 kcalKalorie:
1x 250 ml Jednotka:
Nápoje nealkoholické Kategorie:
- Bílkoviny:
18,25 g Sacharidy:
18,25 g    Z toho cukry:
- Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Obsah potraviny:

tato sycená limonáda je složena z vody, glukozo-fruktozového sirupu, cukru, aromat a látek E290 - oxid uhličitý, E330 - kyselina citronová, E331 - citronany sodné, E951 - aspartam a E950 - acesulfam K.


Vliv na zdraví:

sycené sladké limonády obsahující cukr, glukozo-fruktozový sirup a umělá sladidla, nejsou vhodné pro zdravý životní styl, ani redukční dietu.

Vysoká spotřeba sladkých nápojů může způsobovat zubní kaz, být příčinou nadváhy, či obezity nebo se podílet na řadě dalších zdravotních potíží (hyperaktivita, závislost apod.).

Látka E951 – aspartam: od roku 1974 je aspartam podezírán z vlivu na vznik rakoviny mozku. Od této doby probíhají diskuze o jeho závadnosti. Tato látka je také zdrojem fenylalaninu, který je nevhodný pro osoby s vrozenou poruchou metabolismu tzv. fenylketonurií.

Látka E950 - acesulfam K: podle některých studií prováděných na krysách, je acesulfam K zodpovědný za vznik nádorů. Jeho toxické účinky však nebyly s jistotou nikdy prokázány.

Látka E331 – citronany sodné: měly by být bez nežádoucích účinků. Není však vyloučeno, že při nedostatku vitamínu D v těle může způsobit špatné vstřebávání vápníku.

Látka E330 – kyselina citronová: v obvyklém množství by měla být bez nežádoucích účinků. Nadměrná spotřeba však může způsobit narušení zubní skloviny.


Praktické rady:

slazené limonády nahraďte nesycenou vodou.

Vodu lze dochutit vyluhováním kousků ovoce, či zeleniny (vhodný je citron, pomeranč, bobulovité ovoce, salátová okurka apod.).


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Konečně jsem narazila na stránky i appku, který k jsou skutečně k něčemu. Za měsíc a půl 4 kila dole a bez dřiny. Super, moc vám fandím! (jen na tom zapisování začínám být...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...