špenát zahuštěný (špenát,smetana,vejce,česnek)

Množství: X

Co je jídelníček
245 kJ Energie:
58,56 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Přílohy Kategorie:
5,3 g Bílkoviny:
8,5 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
3,2 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu špenát zahuštěný (špenát,smetana,vejce,česnek)

Obsah potraviny:

Špenát se vyznačuje vysokým obsahem vitaminu A, resp. karotenoidů (např. betakaroten), které jsou tělem syntetizovány ve vitamin A. Najdeme v něm také vysoké množství vitaminů skupiny B a vitaminu C. Z minerálů je nejvíce zastoupen draslík, hořčík, sodík, vápník, železo, mangan a měď. Špenát není tak velkým zdrojem železa, jak se původně uvádělo. Tato domněnka vznikla na základě omylu vědců, kteří se spletli a uvedli výsledky vědecké studie se špatně umístěnou desetinnou čárkou. Smetana je zdrojem živočišného tuku tvořeného především nasycenými mastnými kyselinami. Konkrétní obsah tuku je závislý na druhu použité smetany. Česnek je bohatý na vitamíny A, B a C. Obsahuje také selen, vápník, draslík, hořčík, fosfor či jód. Vejce je směsí bílkovin a tuků obohacených o vitamíny (hlavně vitamín E) a minerální látky (zejména fosfor, sodík, draslík aj.). Asi ¾ hmotnosti vejce je tvořeno vodou.


Vliv na zdraví:

Špenát lze připravit zdravě i nezdravě. Vše záleží na kvalitě a poměru jednotlivých surovin a také na tom, jakým způsobem budete špenát připravovat.


Praktické rady:

Na zahuštění není třeba přidávat jíšku či mouku. Vajíčko, které do pokrmu dodáte, se srazí a špenát dostatečně zahustí. Vhodnou volbou může být i nastrouhaná brambora. Místo smetany lze použít mléko či sýr. Abyste využili množství cenných látek v této příloze, připravujte špenát jen po nezbytně nutnou dobu a nevařte ho příliš prudce.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Zdravím všechny Ektomorfy. Už dlouho posiluju (dělám workout) a bojuji z přibráním nějakého toho kila a svalové hmoty,je to sice dřina přibrat nějaké to kilo a opravdu to jde,myslel...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...