rozpustná káva s mlékem

Množství: X

Co je jídelníček
187,25 kJ Energie:
44,75 kcalKalorie:
1x 250ml (250 g) Jednotka:
Nápoje instantní Kategorie:
Nescafe Značka:
1,5 g Bílkoviny:
2,75 g Sacharidy:
2,5 g    Z toho cukry:
0,750 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu rozpustná káva s mlékem

Obsah potraviny:

Výchozí surovinou pro výrobu rozpustné kávy jsou kávová zrna, která se až do fáze mletí zpracovávají stejným výrobním postupem, jako jiné druhy kávy. Na výrobu jednoho kilogramu rozpustné kávy se však spotřebuje mnohem větší množství kávových zrn, než na výrobu kávy mleté. Podle kvality kávy a způsobu zpracování (rozpustná káva se zpracovává buď vymražováním nebo sprejováním) se odvíjí i množství a jakost obsažených látek v kávě. V každém případě káva kromě kofeinu obsahuje také antioxidanty, polyfenoly, vlákninu, draslík, fosfor, železo, hořčík či vitamín B3. Mléko je potravinou obsahující sacharidy, bílkoviny i tuky (množství dle druhu). Najdeme v něm také některé vitamíny a minerální látky (zejména vitamíny řady B, vitamín E či K, vápník, fosfor, draslík, hořčík, sodík aj.).


Vliv na zdraví:

Kofein z kávy stimuluje organismus, obsažené antioxidanty mají ochranný vliv na naše zdraví (neutralizují účinek volných radikálů). Kávu je možné zdravému dospělému člověku a v rozumném množství (2 - 3 šálky denně) doporučit. Kofein z kávy povzbuzuje organismus, mléko je zdrojem vápníku. Je však třeba pamatovat na to, že kofein snižuje využití vápníku v těle a také na to, že káva odvodňuje organismus. Proto doporučujeme kávu servírovat vždy se sklenicí vody.


Praktické rady:

Místo mléka můžete pro zpestření použít některé „mléko“ ze zdravé výživy. Zajímavou chuť dodá například sójové mléko, které jistě zaujme svou nasládlou typickou chutí. Káva dehydratuje tělo, a proto klaďte důraz na dostatek tekutin během celého dne. Pokud držíte redukční dietu, použijte nízkotučné nebo polotučné mléko.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Dobrý den. Chtěla bych se s vámi podělit o svůj kladný názor na kalorické tabulky. Díky nim mám konečně přehled o tom co sním a kolik spalim kJ, tím se mi lépe hubne a nemám strach...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...