rozinky Poex

Množství: X

Co je jídelníček
129,4 kJ Energie:
30,93 kcalKalorie:
1x 10g Jednotka:
Ovoce sušené Kategorie:
Poex Značka:
0,250 g Bílkoviny:
6,9 g Sacharidy:
6,9 g    Z toho cukry:
0,060 g Tuky:
0,020 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
0,025 g Sůl:
0,520 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu rozinky Poex

Obsah potraviny:

hrozinky jsou sušené plody vinné révy. Z výživového hlediska se jedná o koncentrovaný zdroj cukru (cukr tvoří asi 70 % hmotnosti rozinek). Dále v rozinkách najdeme mnoho vitamínů (A, B1, B2, C či E), minerálních látek (vápník, draslík, železo), vlákniny a antioxidantů (katechin, quercetin a resveratrol).


Vliv na zdraví:

obsažené antioxidanty v rozinkách mají velký význam pro prevenci rakoviny, kdy zabraňují zhoubnému množení buněk a podporují mezibuněčnou komunikaci. Dále blokují enzym, který se značně podílí na tvorbě metastáz a zabraňují vzniku nových cév vyživujících nádor. Antioxidanty brání nebo zmírňují negativní dopad škodlivých volných radikálů na lidský organismus.


Praktické rady:

nekupujte hrozinky, které obsahují oxid siřičitý – E220. Mezi jeho potenciální nežádoucí účinky patří bolest žaludku, bolesti hlavy, nevolnost, problémy astmatického typu a jsou dokumentovány dokonce i případy smrti astmatických pacientů.

Pokud se hrozinky skladují příliš dlouhou dobu, cukr uvnitř může zkrystalizovat. Vytvořené krystalky se však dají rozpustit krátkým ponořením hrozinek do nějaké tekutiny (alkohol, ovocná šťáva, mléko či horká voda).

Hrozinky jsou jedovaté pro psy a podobné účinky lze předpokládat také u koček. U psů způsobují akutní renální (ledvinové) selhání. Toxin, který tyto obtíže způsobuje, nebyl doposud zjištěn.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Ke kalorickým tabulkám se vždy vracím, když chci zhubnout a nedaří se mi to jinak. Sledování a současně dodržování výšky příjmu kalorií alespoň na 10 dnů má zaručený...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...