rajčata cherry

Množství: X

Co je jídelníček
90 kJ Energie:
21,51 kcalKalorie:
1x 100 g Jednotka:
Zelenina čerstvá Kategorie:
syrové Stav:
0,900 g Bílkoviny:
3,6 g Sacharidy:
2,6 g    Z toho cukry:
0,200 g Tuky:
0,030 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
0,013 g Sůl:
1,2 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu rajčata cherry

Obsah potraviny:

Tyto rajčata obsahují velké množství vitamínu C a jsou spolehlivým zdrojem vlákniny. Obsahují také velké množství antioxidantů. Dále pak vitamíny A, B, E, K a některé stopové prvky. Významný je i obsah lykopenu nebo vlákniny.


Vliv na zdraví:

Cherry rajčata posilují metabolismus a podporují imunitní systém a krvetvorbu. Prospívají také kůži a vlasům. Můžeme je považovat za kvalitní způsob, jak zbavit naše tělo škodlivých látek. Konzumace rajčat všeho druhu je prevencí proti nádorovým onemocněním. Při šetřící dietě v domácích podmínkách, si milovníci těchto plodů musí vyzkoušet, jestli jim rajská jablíčka dělají potíže. V některých nemocnicích se při této dietě podává jen rajský protlak a v jiných i celé plody, protože zkušenosti pacientů se značně liší.

Rajčata jsou vhodnou volbou i pro hubnoucí osoby. Mají málo kalorií a mnoho prospěšných látek. Zpestřit si jimi můžete salát, polévku či hlavní pokrm. Pozor dejte jen na produkty z rajčat s velkým množstvím cukru – např. různé kečupy a salsy.


Praktické rady:

Pro svou velikost jsou žádané jak ve studené tak i teplé kuchyni. Jsou vhodné pro zapékání i do letních zeleninových salátů. Při skladování v chladničce tvrdnou a ztrácejí aroma. Při pokojové teplotě ale vydrží jen několik dní. Pokud se vaše děti brání konzumaci zeleniny, zkuste jim nabídnout tyto malé, červené plody. Možná, že budete mít úspěch.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Dobrý den, chtěla bych moc pochválit Kalorické tabulky. Kvůli své nemoci mám podváhu a Tabulky mi pomáhají dávat pozor na denní příjem kalorií tak, abych přibrala.“ Lenka

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...