Pepsi light

Množství: X

Co je jídelníček
15 kJ Energie:
3,59 kcalKalorie:
1x 500ml Jednotka:
Nápoje nealkoholické Kategorie:
0,500 g Bílkoviny:
0,500 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
- Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
0,250 g Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Obsah potraviny:

výrobek je složen z vody, oxidu uhličitého, karamelu (E150d), kyseliny fosforečné (E338), kyseliny citrónové (E330), aspartamu (E951), acesulfamu K (E950), citrátu sodného (E331), kofeinu a aroma.


Vliv na zdraví:

sycené limonády s obsahem umělých sladidel a dalších chemických látek, nejsou vhodné pro zdravý životní styl.

Látka E150d – karamel: na veřejnosti kolují názory, že tyto druhy karamelů jsou toxické nebo kancerogenní, což se však nepodařilo při pokusech na zvířatech prokázat. Při testování karamelu na lidech se projevovala jemná až řídká stolice a zvýšení střevní činnosti.

Látka E330 – kyselina citronová: v obvyklém množství by měla být bez nežádoucích účinků. Nadměrná spotřeba však může způsobit narušení zubní skloviny.

Látka E331 – citronany sodné: měly by být bez nežádoucích účinků. Není však vyloučeno, že při nedostatku vitamínu D v těle může způsobit špatné vstřebávání vápníku.

Látka E338 – kyselina fosforečná: vysoké dávky fosforečnanů ve stravě, mohou narušit v lidském organismu rovnováhu mezi vápníkem a fosforem a zapříčinit tak nedostatek vápníku.

Látka E950 - acesulfam K: podle některých studií prováděných na krysách, je acesulfam K zodpovědný za vznik nádorů. Jeho toxické účinky však nebyly s jistotou nikdy prokázány.

Látka E951 – aspartam: od roku 1974 je aspartam podezírán z vlivu na vznik rakoviny mozku. Od této doby probíhají diskuze o jeho závadnosti. Tato látka je také zdrojem fenylalaninu, který je nevhodný pro osoby s vrozenou poruchou metabolismu tzv. fenylketonurií.


Praktické rady:

zejména malé děti by se měly učit již od útlého věku správnému pitnému režimu.

Pro běžné pití je vhodná zejména nesycená voda, bylinkové, ovocné, zelené či slabé černé čaje (pozor na velkou spotřebu jednoho druhu bylin!). Tyto nápoje můžete doplnit džusem ředěným vodou (max. 1:1 a džus by měl být z čerstvě vymačkaného ovoce) nebo různými druhy minerálních vod (podle momentální potřeby - individuálně).


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Perfektní web, je tu vše co člověk potřebuje. Výpočet kalorií je perfektní. Konečně vím, co všechno zkonzumuji za den a divím se, že přibírám na váze. Moc chválím.“ Ivana

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...