Mysli med a ořechy Emco

Množství: X

Co je jídelníček
755,6 kJ Energie:
180,59 kcalKalorie:
1x 40g Jednotka:
Cereálie a musli Kategorie:
Emco Značka:
3,76 g Bílkoviny:
23,6 g Sacharidy:
8 g    Z toho cukry:
7,2 g Tuky:
1,76 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
0,100 g Sůl:
2,88 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu Mysli med a ořechy Emco

Obsah potraviny:

Výrobek je složen z ovesných vloček (48 %), cukru, rostlinného oleje, pšeničné mouky, kukuřičné mouky, soli, ořechů, kukuřičné krupice, pšeničné krupice, E 500 – uhličitanů sodných, květového medu (3 %), kokosu, E220 – oxidu siřičitého, aromat, E304 – esterů mastných kyselin s kyselinou askorbovou, E306 – extraktu s vysokým obsahem tokoferolů a látky E322 – lecitinů.


Vliv na zdraví:

Produkt je z řady „mysli na zdraví“ a podle výrobce je základem dobré snídaně, díky tomu, že obsahuje ovesné vločky, jež jsou zdrojem bataglukanu, tedy ovesné vlákniny. U betaglukanu se prokázalo, že snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Dalším bonusem je podle výrobce to, že produkty mysli z této řady neobsahují ztužené tuky a umělá barviva. Absence ztužených tuků a umělých barviv je jistě pozitivní záležitostí, stejně tak jako přítomnost ovesné vlákniny. V Mysli na zdraví med a ořechy Emco se však vyskytují i nevhodné látky pro naše zdraví, kterým je lépe se vyhnout. Konkrétně v tomto musli je to oxid siřičitý, který se používá jako konzervant, antioxidant a prostředek proti hnědnutí. Oxid siřičitý je jedovatý a vysoce dráždivý. Mezi potenciální nežádoucí účinky látky patří např. bolest žaludku, bolest hlavy, nevolnost či problémy astmatického typu. Jsou dokumentovány také případy smrti u astmatických pacientů. V ČR je použití látky dovoleno (regulovaně) a to i přesto, že je na seznamu extrémně nebezpečných látek.


Praktické rady:

Kupované müsli nahraďte takovým, které si připravíte doma.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„KT mně poradila mamka po návštěvě nutriční terapeutky. Už 3 týdny poctivě zapisuji. co jím a moc mě to baví Potraviny, které chybí si dopisuji.. Jím pravidelně a nemám pocit...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...