míchaná vajíčka 5bílků, 1 žloutek

Množství: X

Co je jídelníček
2 740,56 kJ Energie:
654,99 kcalKalorie:
1x 182g Jednotka:
Vejce Kategorie:
54,054 g Bílkoviny:
0,910 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
12,012 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu míchaná vajíčka 5bílků, 1 žloutek

Obsah potraviny:

míchaná vejce z 6 kusů bílků a 1 kusu žloutku jsou zdrojem především živočišných bílkovin a obsahují jen malé množství tuku.

Vaječný bílek představuje asi 2/3 hmotnosti slepičího vejce a jedná se v podstatě o vodný roztok bílkovin (poměr mezi vodou a bílkovinami je asi 8:1). V bílku najdeme asi 40 druhů bílkovin, neproteinová sušina je tvořena sacharidy a minerálními látkami.

Žloutek tvoří asi 1/3 hmotnosti slepičího vejce a obsahuje zejména tuk. Výživná hodnota a vlastnosti tuků, jsou dány skladbou mastných kyselin, tvořených z asi 34 % nasycenými (palmitovou a stearovou) a z 66 % nenasycenými (olejovou, linolovou a linolenovou) mastnými kyselinami.


Vliv na zdraví:

bílkoviny vaječného bílku jsou pro svůj obsah esenciálních aminokyselin plnohodnotné. Jejich stravitelnost u člověka je 96-98 %!!! Jedná se o potravinu, která neobsahuje tuk ani cholesterol a tak ji lze dobře využít zejména při redukční dietě nebo fitness výživě.

Vaječné žloutky patří na racionální jídelníček a určitě by se na jejich konzumaci nemělo zapomínat!


Praktické rady:

vytvořte si takový životní styl, který vám bude dlouhodobě vyhovovat a při jehož dodržování budete v co možná nejlepší fyzické i psychické kondici (extrémy se nedoporučují).

Z přebytečných žloutků můžete vyrobit domácí majonézu nebo je využít ke kosmetickým účelům (vlasové či obličejové masky apod.).

Při nákupu vajec buďte opatrní. Vybírejte si vejce čistá s neporušenou skořápkou a řádně označená. Také si všímejte toho, jak jsou vejce na prodejně uskladněna. Vajíčka by měla být skladována při teplotním rozmezí 5 - 18°C. Doma skladujte vejce v ledničce (sklepě) a to špičkou dolů.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Dobrý den, musím pochválit vaši aplikaci kalorické tabulky.Cvičím již 15.let a dlouho jsem něco takového hledal.Vaše aplikace je super, přehledná, jednoduchá i pro úplného amatéra....“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...