kuskus nevařený Bacchini

Množství: X

Co je jídelníček
735 kJ Energie:
175,67 kcalKalorie:
1x porce (50 g) Jednotka:
Těstoviny Kategorie:
Bacchini Značka:
syrové Stav:
6,05 g Bílkoviny:
34,65 g Sacharidy:
0,950 g    Z toho cukry:
1 g Tuky:
0,245 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
3,125 g Sůl:
2,2 g Vláknina:
- Voda:
0,155 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu kuskus nevařený Bacchini

Obsah potraviny:

Tento italský výrobek je složen ze semoliny z tvrdé pšenice a z vody. Semolina neboli semolinová mouka je pšeničná krupice umletá z tvrdozrnné pšenice a používá se zejména na výrobu kvalitních těstovin nebo pro přípravu semolinových kuskusů, bulgurů a chalv. Semolina je bohatší na živiny než klasická bílá mouka.


Vliv na zdraví:

Celozrnné výrobky jednoznačně patří na zdravý a vyvážený jídelníček. Obsahují zdraví prospěšnou vlákninu a více vitamínů a minerálních látek (než výrobky z vymleté mouky), které působí blahodárně na naše zdraví. Vláknina je pro náš organismus nestravitelná a prochází trávicím traktem bez energetického účinku. Její důležitost však spočívá v tom, že dokáže vázat velké množství vody, čímž chrání sliznici střev před poškozením. Kromě vody je vláknina schopná na sebe vázat i různé nežádoucí látky z obsahu střev, které při trávení vznikají (toxické a rakovinotvorné látky aj.). Výrobek obsahuje lepek, a proto není vhodný pro osoby s celiakií. Redukční dietě nezapomeňte na to, že i celozrnný kuskus obsahuje mnoho kalorií a zvolte přiměřenou porci. Na doplnění je vhodná zelenina, bílkovina s nižším podílem tuku (kuřecí maso, krůtí maso, luštěniny apod.) a malé množství kvalitního tuku (olivový olej, řepkový olej, máslo apod.).


Praktické rady:

Chcete-li mít kuskus chutnější, použijte na vaření místo vody vývar z masa, zeleniny nebo ryb. Z kuskusu se dá vytvořit mnoho zajímavých slaných i sladkých pokrmů. Inspirovat se můžete na internetu nebo v kuchařských knihách.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Dobrý den, chtěla bych moc pochválit tyto stránky. Jsou naprosto bezchybné a navíc je fajn, že jsou zdarma. Díky přehledu příjmu a výdeje se mi konečně daří zdravě hubnout i bez...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...