kuřecí maso smažené

Množství: X

Co je jídelníček
884,16 kJ Energie:
211,31 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Maso drůbeží Kategorie:
tepelně zpracované Stav:
30,57 g Bílkoviny:
1,69 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
9,12 g Tuky:
2,39 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
0 g    Transmastné kyseliny:
3,31 g    Mononenasycené mastné kyseliny:
2,08 g    Polynenasycené mastné kyseliny:
94 mg    Cholesterol:
- Sůl:
0,100 g Vláknina:
57,53 g Voda:
17 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu kuřecí maso smažené

Obsah potraviny:

Kuřecí maso je nutričně hodnotné, lehce stravitelné, má nízký obsah tuků (nasycené i nenasycené mastné kyseliny v rovnováze), ale zároveň mnoho bílkovin s velkým obsahem důležitých aminokyselin. Kuřecí maso má vyšší obsah cholesterolu, ale je libovější v porovnání s jinými masy. Mezi významné minerály patří fosfor, hořčík, železo, vápník, draslík, selen, zinek nebo měď. Obsahuje převážně vitamíny ze skupiny B, například B3 a B6. Kromě toho tu najdete ale zastoupení i dalších vitamínů jako například A, C, E nebo K.

Vliv na zdraví:

Při smažení vznikají v jídle škodlivé látky, které mohou zvýšit riziko rozvoje rakoviny. Smažená a mastní jídla jsou těžce stravitelná a mohou způsobovat žaludeční obtíže nebo podráždit žlučník. Kuřecí maso samotné má ale příznivé účinky. Konzumace se podílí na řízení hladiny krevního cukru a má schopnost snižovat riziko vzniku rakoviny. Konzumace kuřecího mase zvyšuje účinnost imunitního systému a ovlivňuje energetický metabolismus. Díky přítomnosti fosforu udržuje zdravé zuby a kosti a má protizánětlivé účinky.

Praktické rady:

O mnoho zdravější a výživnější je kuřecí maso připravené na přírodno. Obalované kuřecí mase bude křupavější a méně nasáklé olejem, jestliže ke každému našlehanému vajíčku přidáme lžíci vody. Přebytečného oleje se zbavíme, položíme-li pokrm na savý papír. Nesmažite na laciném a pro smažení nevhodném oleji, který se snadno přepaluje. Teplota oleje by neměla přesáhnout 175 °C.

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Je to super jet podle tabulek, aspoň takto zjišťuji jak málo jsem pila, zatím jedu první týden tak snad vydržím do vytoužené váhy.“ Kiki

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...