kuřecí maso smažené

Množství: X

Co je jídelníček
884,16 kJ Energie:
211,31 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Maso drůbeží Kategorie:
30,57 g Bílkoviny:
1,69 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
9,12 g Tuky:
2,39 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
0 g    Transmastné kyseliny:
3,31 g    Mononenasycené mastné kyseliny:
2,08 g    Polynenasycené mastné kyseliny:
94 mg    Cholesterol:
- Sůl:
0,100 g Vláknina:
57,53 g Voda:
17 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu kuřecí maso smažené

Obsah potraviny:

Kuřecí maso je nutričně hodnotné, lehce stravitelné, má nízký obsah tuků (nasycené i nenasycené mastné kyseliny v rovnováze), ale zároveň mnoho bílkovin s velkým obsahem důležitých aminokyselin. Kuřecí maso má vyšší obsah cholesterolu, ale je libovější v porovnání s jinými masy. Mezi významné minerály patří fosfor, hořčík, železo, vápník, draslík, selen, zinek nebo měď. Obsahuje převážně vitamíny ze skupiny B, například B3 a B6. Kromě toho tu najdete ale zastoupení i dalších vitamínů jako například A, C, E nebo K.

Vliv na zdraví:

Při smažení vznikají v jídle škodlivé látky, které mohou zvýšit riziko rozvoje rakoviny. Smažená a mastní jídla jsou těžce stravitelná a mohou způsobovat žaludeční obtíže nebo podráždit žlučník. Kuřecí maso samotné má ale příznivé účinky. Konzumace se podílí na řízení hladiny krevního cukru a má schopnost snižovat riziko vzniku rakoviny. Konzumace kuřecího mase zvyšuje účinnost imunitního systému a ovlivňuje energetický metabolismus. Díky přítomnosti fosforu udržuje zdravé zuby a kosti a má protizánětlivé účinky.

Praktické rady:

O mnoho zdravější a výživnější je kuřecí maso připravené na přírodno. Obalované kuřecí mase bude křupavější a méně nasáklé olejem, jestliže ke každému našlehanému vajíčku přidáme lžíci vody. Přebytečného oleje se zbavíme, položíme-li pokrm na savý papír. Nesmažite na laciném a pro smažení nevhodném oleji, který se snadno přepaluje. Teplota oleje by neměla přesáhnout 175 °C.
 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Vaše tabulky používám už rok a můžu říct, že bez nich by se mě zhubnout 33kg v žádném případě nepodařilo. Děkuji všem co se na jejich tvorbě podíleli“ Radek 1

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...