kukuřice sweetcorn Freshona

Množství: X

Co je jídelníček
305,65 kJ Energie:
73,05 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Zelenina konzervovaná Kategorie:
Freshona Značka:
3,8 g Bílkoviny:
11 g Sacharidy:
5,6 g    Z toho cukry:
0,700 g Tuky:
0,400 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
0,600 g Sůl:
3,6 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu kukuřice sweetcorn Freshona

Obsah potraviny:

Kukuřice obsahuje vysoké množství škrobu a vody a malé množství bílkovin a tuků. Kukuřice je bohatá na mononenasycené a polynenasycené mastné kyseliny, především na kyselinu linolovou. Z vitamínů jsou hojně zastoupeny A, B, D, E a K, malé množství vitmínu C. Je dobrým zdrojem některých minerálů, například hořčík, měď, zinek, fosfor a železo. Významný je také obsah selenu. Kukuřice obsahuje I relativně vzácné rostlinné barvivo zeaxantin a nenajdeme zde gluten, který způsobuje u mnoha lidí nesnášenlivost.

Vliv na zdraví:

Barvivo zeaxantin, spolu s vitamínem E a selenem snižují riziko rakoviny. Účinné látky z kukuřice se využívají při léčbě různých zánětů močových cest a při ledvinových kamenech. Z kukuřice se lisuje výživný olej, který pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Kukuřice a kukuřičná mouka změkčují a zklidňují střevní sliznici. Protože neobsahují gluten, dobře je snášejí i lidé s celiakií. Mírně zpomaluje činnost štítné žlázy a proces trávení, proto je její konzumace vhodná při hypertyroidismu. Vitamíny skupiny B jsou důležité pro správnou funkci orgánů a zlepšují také stav vlasů, nehtů a pleti. Kukuřice nám dodává energii a stimuluje mozkovou činnost, a zároveň zvyšuje naši odolnost vůči stresu a podporuje soustředění.

Praktické rady:

Kukuřice se hodí do pokrmů z rýže a těstovin, do polévek, salátů, nebo jako příloha k masitým pokrmům. Čerstvá kukuřice se může vařit ve vodě nebo péct na ohni a jíst přímo z klasu. Je-li kukuřice konzervovaná, každým rokem ztrácí 25 % provitaminu A.

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Zdravím, pokaždé když potřebuju zhubnout pár kil před sezonou, tak použiju Vaše tabulky a prostě to funguje!!! Výborný server doporučuju, nejhorší je začít a první týden.. pak...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...