kaki churma

Množství: X

Co je jídelníček
300 kJ Energie:
71,7 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Ovoce čerstvé Kategorie:
1 g Bílkoviny:
17 g Sacharidy:
12 g    Z toho cukry:
0 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
4 g Vláknina:
- Voda:
10 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu kaki churma

Obsah potraviny:

kaki churma obsahuje velké množství sacharidů, vlákniny, vitamínu C, beta-karotenu a draslíku. Najdeme zde také vápník, hořčík, fosfor, železo, měď, mangan aj. Obsah vody v plodech činí asi 60 % hmotnosti ovoce.


Vliv na zdraví:

Konzumace kaki usnadňuje vyprazdňování, doporučuje se konzumovat při průjmech a kolitidách. Karotenoidy a jiné látky s antioxidačními vlastnostmi chrání buňky před stárnutím, zpomalují rozvoj arteriosklerózy, pomáhají při kardiovaskulárních onemocněních a hypertenzi a snižují riziko rakoviny. Doporučuje se lidem s anémií z nedostatku železa. Doporučuje se i diebetiků, obsažený přírodní cukr - fruktózu tito pacienti vstřebávají lépe. I lidé s onemocněním ledvin nebo jater by měli kaki do svého jídelníčku zařadit. Kaki posiluje imunitní systém a metabolismus, přispívá ke zdraví a pevnosti kotí, pomáhá zvládat stres, nervozitu a únavu.

Praktické rady:

kaki churma je někdy označována jako tomel japonský, čínská švestka nebo korejské mango. Nezralé plody mají vysoký obsah tříslovin, a proto nejsou chutné, ani vhodné ke konzumaci (mohou dokonce způsobovat zdravotní potíže).

Plody kaki jsou jedlé i se slupkou, ale většinou je lepší je oloupat. Ovoce je možné také rozpůlit a vyjídat lžičkou (obdobně, jako kiwi).


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Dobrý den. Chtěla bych se s vámi podělit o svůj kladný názor na kalorické tabulky. Díky nim mám konečně přehled o tom co sním a kolik spalim kJ, tím se mi lépe hubne a nemám strach...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...