kaki churma

Množství: X

Co je jídelníček
300 kJ Energie:
71,7 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Ovoce čerstvé Kategorie:
1 g Bílkoviny:
17 g Sacharidy:
12 g    Z toho cukry:
0 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
4 g Vláknina:
- Voda:
10 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu kaki churma

Obsah potraviny:

kaki churma obsahuje velké množství sacharidů, vlákniny, vitamínu C, beta-karotenu a draslíku. Najdeme zde také vápník, hořčík, fosfor, železo, měď, mangan aj. Obsah vody v plodech činí asi 60 % hmotnosti ovoce.

Vliv na zdraví:

Konzumace kaki usnadňuje vyprazdňování, doporučuje se konzumovat při průjmech a kolitidách. Karotenoidy a jiné látky s antioxidačními vlastnostmi chrání buňky před stárnutím, zpomalují rozvoj arteriosklerózy, pomáhají při kardiovaskulárních onemocněních a hypertenzi a snižují riziko rakoviny. Doporučuje se lidem s anémií z nedostatku železa. Doporučuje se i diebetiků, obsažený přírodní cukr - fruktózu tito pacienti vstřebávají lépe. I lidé s onemocněním ledvin nebo jater by měli kaki do svého jídelníčku zařadit. Kaki posiluje imunitní systém a metabolismus, přispívá ke zdraví a pevnosti kotí, pomáhá zvládat stres, nervozitu a únavu.

Praktické rady:

kaki churma je někdy označována jako tomel japonský, čínská švestka nebo korejské mango. Nezralé plody mají vysoký obsah tříslovin, a proto nejsou chutné, ani vhodné ke konzumaci (mohou dokonce způsobovat zdravotní potíže).

Plody kaki jsou jedlé i se slupkou, ale většinou je lepší je oloupat. Ovoce je možné také rozpůlit a vyjídat lžičkou (obdobně, jako kiwi).

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Dobrý den, Moc chválím Vaší aplikaci, kterou však využívám nejspíše jiným způsobem než většina lidí, kteří chtějí "do plavek" zhubnout, zatímco já potřebuji pár kilo navíc...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...