jablko Golden Delicious

: X

278 kJ :
66,44 kcal:
1x 100g :
Ovoce čerstvé :
:
0,600 g :
14 g :
10 g    :
0,170 g :
0,030 g    :
-    :
-    :
-    :
-    :
- :
3,5 g :
- :
- :
30 :

 jablko Golden Delicious

:

jablka jsou zdrojem vitamínů (zejména C, E či PP), minerálních látek (např. draslíku, fosforu, vápníku či hořčíku) a vlákniny (obsahují vlákninu rozpustnou i nerozpustnou). Z hlavních živin jsou nejvíce zastoupeny sacharidy.

:

jablka obsahují antioxidanty, které chrání naše buňky před rakovinou a mají vliv na obranyschopnost organismu.

Rozpustná vláknina má schopnost vstřebávat vodu a snadněji bobtná, čímž napomáhá správné střevní peristaltice. Tato látka též změkčuje stolici (čímž přispívá k odstranění zácpy), reguluje trávení i vstřebávání sacharidů a tuků a zvětšením obsahu v tlustém střevě ředí obsah toxických látek v něm obsažených.

Nerozpustná (hrubá) vláknina je prevencí střevních potíží, rakoviny střev, zmírňuje hemoroidy, zajišťuje větší pocit sytosti a pomáhá z těla odvádět nežádoucí látky (cholesterol, žlučové kyseliny či kancerogenní – tedy rakovinotvorné látky).

:

v teplých oblastech se tato odrůda sklízí koncem září, ze středních poloh až v druhé polovině října. Konzumní zralosti dosahuje v listopadu a vydrží do března až dubna. Během skladování vyžaduje vlhké prostředí, jinak silně vadne.

 

 

„Musím poděkovat bezva nápadu vytvořit kalorické tabulky. Po porodu jsem se i s partnerem vrhla na kontrolu snědených kalorii, úplně jsme tomu propadli, z práce první cesta vedla k...“

Android app on Google Play

:

X

:

 

1.2
1.375
1.55
1.725
1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...