Hroznové víno červené

Množství: X

Co je jídelníček
280,95 kJ Energie:
67,15 kcalKalorie:
1x balení (100 g) Jednotka:
Ovoce čerstvé Kategorie:
syrové Stav:
0,600 g Bílkoviny:
17 g Sacharidy:
16 g    Z toho cukry:
0,400 g Tuky:
0,100 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
0,100 g    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
0 mg    Cholesterol:
- Sůl:
2 g Vláknina:
- Voda:
1,5 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu Hroznové víno červené

Obsah potraviny:

Ve složení hroznového vína vynikají sacharidy a vitaminy skupiny B, s vyjímkou B12. Proteiny a tuky v něm mají jen velmi malý podíl. Esenciálních aminokyselin se vyskytují málo, ale zastoupeny jsou všechny. Stejně nevýrazný je i výskyt minerálů. Hrozny mají kolem 80% vody, kromě toho také řadu cenných látek a vitamínů a minerálů jako je například křemík, draslík, železo, mangan, hořčík, kyselina askorbová či vinná a vitamíny B,C nebo P. Slupka hroznového vína je velmi bohatá na vlákninu V červeném víně je 60–100× více resveratrolu než v bílém a flavonoidy obsažené v červeném jsou dokonce několikanásobně silnějšími antioxidanty než vitamin E.

Vliv na zdraví:

Resveratrol ze slupek i z jadérek červeného vína je znám pro svoje protirakovinové účinky. Hroznové víno se doporučuje při všech problémech se srdcem, využívá se při ochablosti střev a zácpě. Zmírňuje záněty ledvin či močového měchýře. Zabraňuje ukládání cholesterolu na stěnách artérií, tím se snižuje riziko jejich ucpávání při arterioskleróze. Křemík zpevňuje pokožku, posiluje vlasy a nehty, draslík vyrovná případný výkyv soli v těle. Hroznové víno je také skvělým bojovníkem proti celulitidě. Pravidelná konzumace hroznového vína je prospěšná zejména pro lidi trpící dnou či obezitou. Hroznové víno rovněž pomáhá například při vysokém krevním tlaku. Fruktóza obsažená ve vinné révě mírně zvedá hladinu cukru v krvi, tím pomáhá při únavě, nervozitě a depresích a vitamín C poslouží pro imunitní systém.

Praktické rady:

V kombinaci s některými jinými potravinami jako kefír, mléko neb perlivá voda mohou hrozny podráždit žaludek. Nakupujte takové hrozny, které mají stopky ještě zelené. Doma nám vydrží hrozny po nějakou dobu svěží. Uchovávejme je ve spodní části chladničky zhruba týden, přezrálé po kratší dobu.

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Snad ještě nikdy jsem se nesetkal s tak perfektně fungující aplikací. Jednoduché, nápadité a s perfektním přehledem.“ Vojtěch H.

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...