hovězí maso dušené

Množství: X

Co je jídelníček
728,2 kJ Energie:
174,04 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Maso hovězí a vepřové Kategorie:
tepelně zpracované Stav:
21 g Bílkoviny:
2 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
5,3 g Tuky:
3 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu hovězí maso dušené

Obsah potraviny:

hovězí maso je zdrojem bílkovin (18-23 %), řady minerálních látek, ale i vitamínů (zejména vitamínů skupiny B). Z minerálních látek má význam zejména obsah hemového železa, které je nejlépe vstřebatelnou formou tohoto minerálu.


Vliv na zdraví:

zejména tučnější hovězí maso je bohatým zdrojem nežádoucích nasycených mastných kyselin, které jsou rizikové pro rozvoj kardiovaskulárních onemocnění. Na druhou stranu se v tuku hovězího masa vyskytuje i konjugovaná kyselina linolenová (CLA), která zvyšuje imunitu organismu, snižuje riziko vzniku nádorových onemocnění, pomáhá redukovat nadměrné zásoby tuku v těle, působí pozitivně při budování svalové hmoty, normalizuje metabolismus glukózy a snižuje hladinu triacylglycerolů a cholesterolu v krvi.

Dušené hovězí libové maso je možné zařadit do zdravého jídelníčku i ke zpestření redukční diety. Vhodná je svíčková, roštěnec či hovězí zadní.

Dušení je tepelná úprava v uzavřené nádobě, při které na potravinu působí menší množství horké vody a horká pára při teplotě do 100°C. Z hlediska výživnosti je tento způsob tepelné úpravy pokrmu vhodnější, než vaření, protože jídlo má intenzivnější chuť a je výživnější.


Praktické rady:

kvalitní hovězí maso zpravidla seženete u řezníka nebo v prodejnách s bio produkty. Maso v bio kvalitě však bývá dražší.

Maso můžete dusit ve vlastní šťávě, podlévat vodou nebo vývarem. Tuk, který používáte při dušení, volte podle charakteru pokrmu. Pokud přiléváte tekutinu, čiňte tak postupně, aby nedošlo k přílišnému ochlazení a tím přerušení varu.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Díky vašemu přehledu kalorií,teď každý den vím,co mám jíst,kdy a kolik minut bych měl sportovat.Vaše tabulky jsou nej ;-)“ K.S.

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...