hořčice krémžská Boneco

Množství: X

Co je jídelníček
81,24 kJ Energie:
19,42 kcalKalorie:
1x lžíčka (12 g) Jednotka:
Přísady a ochucovadla Kategorie:
Boneco Značka:
0,552 g Bílkoviny:
2,652 g Sacharidy:
2,064 g    Z toho cukry:
0,660 g Tuky:
0,048 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu hořčice krémžská Boneco

Obsah potraviny:

kremžská hořčice se vyrábí z vody, hořčičných semínek, cukru, octa, soli a koření či výtažků z něj. Některé výrobky obsahují také přídatné látky (např. benzoan sodný či kyselinu benzoovou).

Vliv na zdraví:

jedná se o pochutinu, která by neměla jednou za čas a v malém množství (jak se běžně používá) nikomu uškodit. Na druhou stranu je třeba říci, že nám ani nic zdravého nepřináší.

Benzoan sodný - E211 - v kombinaci s kyselinou askorbovou (vitamín C) a benzoanem draselným může tvořit benzen, který je znám jako kancerogen (látka přispívající ke vzniku rakoviny). Celý proces můžou urychlit nevhodné podmínky skladování potravin jako je teplo a světlo. Existuje silné podezření, že látka dále způsobuje dětskou hyperaktivitu, obzvlášť v kombinaci s umělými barvivy.                                                                                                                                                                                              U citlivých lidí nebo osob s chronickým astmatem či kopřivkou může benzoan sodný zhoršit příznaky problémů. Dále je benzoan sodný podezírán ze vzniku některých dědičných chorob (např. Parkinsonova choroba).

Kyselina benzoová - E210 - většina lidí snáší kyselinu benzoovou zcela bez problému. U citlivých osob však může dojít k mírnému podráždění kůže, vzniku hyperaktivity, zhoršení pozornosti či alergické reakci (astma, kopřivka, červené oči, vyrážka aj.).

Praktické rady:

vybírejte hořčici bez přídatných látek

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Úplně nejvíc nejlepší systém co kdy mohl vzniknout O:-) dohromady mám pryč už 15 kg a to bez trápení, únavy apod. Cítím se skvěle :) Mnohokrát děkuji za tento nápad! T.“ Tereza B.

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...