hořčice krémžská Boneco

Množství: X

Co je jídelníček
81,24 kJ Energie:
19,42 kcalKalorie:
1x lžíčka (12 g) Jednotka:
Přísady a ochucovadla Kategorie:
Boneco Značka:
0,552 g Bílkoviny:
2,652 g Sacharidy:
2,064 g    Z toho cukry:
0,660 g Tuky:
0,048 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu hořčice krémžská Boneco

Obsah potraviny:

kremžská hořčice se vyrábí z vody, hořčičných semínek, cukru, octa, soli a koření či výtažků z něj. Některé výrobky obsahují také přídatné látky (např. benzoan sodný či kyselinu benzoovou).


Vliv na zdraví:

jedná se o pochutinu, která by neměla jednou za čas a v malém množství (jak se běžně používá) nikomu uškodit. Na druhou stranu je třeba říci, že nám ani nic zdravého nepřináší.

Benzoan sodný - E211 - v kombinaci s kyselinou askorbovou (vitamín C) a benzoanem draselným může tvořit benzen, který je znám jako kancerogen (látka přispívající ke vzniku rakoviny). Celý proces můžou urychlit nevhodné podmínky skladování potravin jako je teplo a světlo. Existuje silné podezření, že látka dále způsobuje dětskou hyperaktivitu, obzvlášť v kombinaci s umělými barvivy.                                                                                                                                                                                              U citlivých lidí nebo osob s chronickým astmatem či kopřivkou může benzoan sodný zhoršit příznaky problémů. Dále je benzoan sodný podezírán ze vzniku některých dědičných chorob (např. Parkinsonova choroba).

Kyselina benzoová - E210 - většina lidí snáší kyselinu benzoovou zcela bez problému. U citlivých osob však může dojít k mírnému podráždění kůže, vzniku hyperaktivity, zhoršení pozornosti či alergické reakci (astma, kopřivka, červené oči, vyrážka aj.).


Praktické rady:

vybírejte hořčici bez přídatných látek


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Dobrý den! Moc bych vám chtěla poděkovat za tuto stránku. Od té doby co podle ní jím, tak se cítím mnohem líp a mám víc elánu než dřív. Stačí jen napsat co a hned se mi ukáže...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...