grep růžový

Množství: X

Co je jídelníček
378 kJ Energie:
90,34 kcalKalorie:
1x kus (300 g) Jednotka:
Ovoce čerstvé Kategorie:
syrové Stav:
2,4 g Bílkoviny:
20,4 g Sacharidy:
20,4 g    Z toho cukry:
0,300 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
3,9 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu grep růžový

Obsah potraviny:

Grapefruitová dužina obsahuje malé množství sacharidů a minimum proteinů a lipidů. Nejvíce je v ní zastoupen vitamin C. Z minerálů se v něm nejvíce vyskytuje vápník, hořčík a draslík, a zdraví škodlivý sodík v nich zcela chybí. Ve vláknině dužniny i v bílé vrstvě těsně pod kůrou a mezi měsíčky se nachází pektin, který vyrovnává hladinu cukru v krvi. Růžový grapefruit je dobrým zdrojem betakarotenu, který se v těle přeměňuje na vitamin A. Grapefruity jsou bohaté na limonen.

Vliv na zdraví:

Grep zvyšuje obranyschopnost organizmu, aktivuje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a jeho časté pojídání je zároveň i prevencí proti rakovině plic, žaludku a prostaty. Grep se uplatňuje i při nachlazení a plísňových a infekčních onemocněních. Jelikož urychluje látkovou výměnu, uplatňuje se při redukčních dietách. Pomáha při nadbytku kyseliny močové v jakékoliv formě: dna, dnová artritida, ledvinové kameny atd. Mezi jeho další pozitivní vlastnosti patří i ulehčení od obtíží spojených s křečovými žílami a revmatismem nebo pomoc při trávících a střevních potížích. Jeho negativní vlastností je potlačení činnosti jaterního enzymu, který odbourává některé složky léků. Tlumí účinky hormonální antikoncepce. Spojení grapefruitu s cukrem způsobuje kvašení v žaludku, což se může projevit zažívacími obtížemi. Nadměrné pití grapefruitové šťávy nebo pojídání dužiny může u alergiků vést k pálení žáhy a říhání.

Praktické rady:

Nejjednodušší způsob konzumace je grapefruit překrojit, nožem oddělit dílky dužniny od kůry a přepážek a dužninu vyjídat lžičkou. Dužnina se hodí do studené kuchyně na přípravu ovocných salátů, zdobení dezertů. Grapefruitová šťáva se výborně hodí jako ingredience míchaných nápojů.

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Miluju tuhle ,, aplikaci" díky ní jsem pochopila, co potraviny opravdu obsahují a jak je kombinovat...Mimo jiné jsem shodila 11 kg a žiju aktivnější a spokojenější život a za to jsem...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...