Gervais s pažitkou

Množství: X

Co je jídelníček
770 kJ Energie:
184,03 kcalKalorie:
1x 100 g Jednotka:
Sýry tavené a mazací Kategorie:
Gervais Značka:
6 g Bílkoviny:
3,5 g Sacharidy:
3,5 g    Z toho cukry:
16,5 g Tuky:
11 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
- Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu Gervais s pažitkou

Obsah potraviny:

výrobek je složen z následujících ingrediencí: tvaroh (71 %), voda, sůl, pažitka (0,6 %), E440 – pektiny, E410 – karubin, laktóza, cibulový prášek, aroma, E621 – L-glutaman sodný, E270 – kyselina mléčná, zelený pepř (0,08 %), česnekový prášek.

Vliv na zdraví:

Gervais s pažitkou představuje zdravotní riziko pro celou řadu osob, protože obsahuje látku E621. E621 -L-glutaman sodný je sodná sůl kyseliny L-glutamové, která se používá jako dochucovadlo (látka zvýrazňující chuť a vůni). Glutaman sodný je velmi sledovanou látkou a bylo prováděno mnoho studií na pokusných zvířatech i na lidech, při kterých byly odhaleny jeho neurotoxické vlastnosti. Je nebezpečný pro zdravý vývoj mozku dětí od embryonálního stadia přes novorozenecký až do školního věku cca 12 let. Jako „syndrom čínské restaurace“ byly popsány příznaky po požití jídla s glutamanem: zvracení, zadržování vody v těle, ztuhlé svaly, znecitlivění šíje, bušení srdce, závratě, bolesti hlavy a studený pot. Dále se zjistilo, že potlačuje hormony ovlivňující spalování tuků, a tím vyvolává obezitu. Některé studie poukázaly na možnou souvislost požití glutamanu s Alzheimerovou nemocí a s cukrovkou. Byly popsány změny nálad, podrážděnost, deprese, poruchy spánku, léková závislost. Dále neurodegenerace, epileptické záchvaty, chronická bolest, autismus, ischemie mozku. Byla zjištěna snížená plodnost u obou pohlaví, zhoršení astmatu a migrén a nově vyvolané astmatické stavy u zdravých osob, které jedly potraviny s glutamanem. Glutamanu by se měly vyhýbat těhotné a kojící ženy, děti, staří lidé. Mohou být poškozeni i lidé s cévním onemocněním, cukrovkou, onkologičtí pacienti, lidé citliví na aspirin (kyselinu acetylsalicylovou). Strava s glutamanem by neměla být podávána ve školních jídelnách a nemocnicích.

Praktické rady:

kupujte klasické neochucené žervé (z kostky či kelímku) nebo si vyrobte vlastní čerstvý sýr (odkapáním přebytečné tekutiny ze směsi bílého jogurtu a smetany ke šlehání).

Pokud držíte redukční dietu, vyrobte si čerstvý sýr bez přidání šlehačky! Nahradit ji můžete zakysanou smetanou či tučnějším jogurtem.

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Zdravím všechny, chci moc a moc poděkovat za tyto úžasně propracované stránky. Konečně jsem začala hubnout a to hlavně díky tabulkám. Velmi chválím autory.“ Petra

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...