Nejčastější dotazy


Pravděpodobně není váš účet aktivovaný a je potřeba ho aktivovat odkazem, který byl odeslán na email zadaný při registraci. Pokud jste email neobdrželi, můžete si ho nechat odeslat znovu. Případně také zkontrolujte, zda nebyl chybně zařazen mezi tzv. spam.

Opravit je můžete kliknutím na odkaz „Navrhnout změnu hodnot“, který je umístěn v detailu potraviny vedle tabulky s hodnotami. Následně se vám ukáže formulář, ve kterém můžete hodnoty upravit. Nově registrovaní uživatelé mohou tuto funkci využívat až po delší době používání Kalorických tabulek.

Potravinu do naší databáze můžete přidat na této adrese:
http://www.kaloricketabulky.cz/potravina.php?pridej

Opravit jej můžete kliknutím na odkaz „Navrhnout změnu hodnot“, který je umístěn v detailu každé aktivity vedle tabulky s hodnotou energetického výdeje. Následně se vám ukáže formulář, ve kterém můžete hodnotu upravit.

Tato hodnota udává energetický výdej dané aktivity pro jeden kilogram hmotnosti po dobu jedné minuty. Celková vydaná energie se pak počítá podle vzorce.

Celková vydaná energie = hodnota kJ/kg/min x délka trvání aktivity (min) x vaše hmotnost (kg)

Tento katalogový výdej energie zahrnuje celkový výdej těla při dané aktivitě, včetně bazálního metabolismu. Po zapsání aktivity do jídelníčku je proto nejprve odečtena energie, kterou máte již zohledněnou a zapsán bude pouze výdej nad rámec BM.

Pro zrušení registrace nás kontaktujte na emailové adrese: info@kaloricketabulky.cz. Na základě vaší žádosti vám odešleme odkaz pro zrušení účtu na email uvedený při registraci.

Ano, používání aplikace KalorickéTabulky.cz je pro uživatele zcela zdarma. Náklady na vývoj a provoz aplikace jsou financovány ze zobrazených reklam.

Bohužel není v našich silách dohledávat kalorické a další hodnoty pro jednotlivé potraviny. V některých případech je to prakticky nemožné. Pokud hodnoty nikde nenajdete, zvolte potravinu, který by mohla mít podle vašeho názoru k chybějící potravině nejblíže. Naopak pokud hodnoty získáte, přidejte potravinu do databáze pomocí odkazu Navrhnout potravinu do databáze.

Vyzkoušejte "Přehled DDD", který se nachází nad jídelníčkem. Po kliknutí se zobrazí přehledná tabulka.

Pokud to není zřejmé z názvu, mělo by se jednat v drtivé většině případů o hotová jídla. Jsou-li uvedeny v databázi polotovary, mělo by to být z názvu zřejmé. Nejsme však uvedené schopni garantovat ve 100% případů, protože kalorické hodnoty jsou ve velké míře doplňovány uživateli a ani naši administrátoři schvalující zadané potraviny nemusí být vždy zcela přesní.

Hodnota výdeje u aktivit v databázi Kalorických Tabulek určuje, kolik energie tělo spotřebovává při jejím výkonu, včetně energie na základní fungování lidského organismu. To znamená, že je v ní zahrnut i tzv. „bazální metabolismus“.

Co to tedy znamená?

Při každém novém zapsání aktivity do jídelníčku se vloží výdej energie snížený o váš bazální metabolismus připadající na dobu výkonu této aktivity.

Př.: Budeme přidávat do jídelníčku 1 hodinu chůze
Pokud je váš BM 8000 kJ za den, tak za jednu hodinu to bude 8000 / 24 = 333 kJ. Takovou energii vaše tělo spotřebuje za 1 hodinu, i když jen ležíte. Pokud energie, kterou vydává vaše tělo (při aktuální hmotnosti) za 1 hodinu chůze, vychází řekněme na 500 kJ, do jídelníčku bude zapsána pouze hodnota 167 kJ, která je „nad rámec“ výdeje v klidovém stavu.

500 kJ spotřebuje tělo při hodinové chůzi (na potřeby organismu i při nic nedělání + pohyb)
333 kJ na hodinu máte již předem započítáno (na potřeby organismu i při nic nedělání)
=
167 kJ je navíc vydáno při chůzi – tato hodnota bude zapsána do vašeho výdeje

Výsledkem této úpravy je přesnější výpočet, díky kterému už nebude třeba zvažovat, zda je aktivita již zahrnuta v BM (sledování TV, sezení) či nikoliv a mnohé aktivity nebudou po jejich vložení nadměrně vysoké, jako tomu bylo např. u práce na PC při 8hodinové pracovní době. Pokud výdej aktivity nepřesáhne běžný výdej, bude aktivita vložena s výdejem 0 kJ/kcal.

Aktuální hmotnost se zapisuje v sekci Sledované údaje. Zde můžete také zadat hmotnost zpětně.

Pokud máte nastavenou cílovou hmotnost nižší než aktuální, systém sám spočítá denní příjem pro hubnutí. Jedná se o tzv. zdravé hubnutí (přibližně půl kila týdně), a to i bez aktivit.

Sledujete tzv. progress bar, snažte se každý den dosáhnout stanoveného cíle. Tento progress bar je vždy aktuální, ať už mám nastavenou cílovou hmotnost nižší, nebo udržuji váhu.

Pokud do jídelníčku zapíšete aktivitu, tak se tato spálená energie odečte z denního příjmu. Znamená to, že o tuto hodnotu musíte více jíst. Toto se v progress baru také hned projeví.

Na níže uvedeném obrázku vidíme, že je zatím přijato 5 147 kJ, a ještě se musí doplnit 2 253 kJ, do cílových 7 400 kJ.

Při přidávání potravin do jídelníčku se zobrazí formulář, kde se zapisuje příslušná gramáž. Ve stejném formuláři se přepínají i jednotlivá denní jídla.

Nové heslo se nastavuje v sekci Nastavení účtu, úplně dole.

Jak často se synchronizují data z Google Fit do Kalorických tabulek?

Data z Google Fit se v aplikaci synchronizují vždy, když se v aplikaci vrátíte na hlavní Přehled.

V aplikaci Kalorických tabulek se mi ukazují jiné hodnoty než v Google Fit, kde je chyba?

Odchylka mezi zobrazovanými daty do 10% je běžná. Je způsobena tím, že extrémně krátké aktivity (např. přejití pár kroků v kanceláři) nejsou přenášeny do Kalorických tabulek.

Jak často se synchronizují data z Garmin do Kalorických tabulek?

Data do Kalorických tabulek zasílá Garmin, takže až si budete synchronizovat Garmin zařízení s Garmin Connect, data během pár minut uvidíte i v Kalorických tabulkách.

Jak propojit Garmin zařízení a Kalorické tabulky?

Návod najdete v záložce Návody.

Proč v aplikaci vidím jinou hodnotu kJ, než mi ukazuje aplikace Garmin Connect?

Do aplikace se zapisují pouze aktivní kalorie, které spálíte během fyzické aktivity, rozdíly mezi daty v aplikaci a Garmin Connectu by měly být minimální. Je běžné, že hodnoty v Kalorických tabulkách a v Garmin Connect se liší do 10%. Pokud vám hodnoty přes den nesouhlasí o více než 10%, může to být způsobeno velmi krátkou dobou pohybových aktivit nebo tím, že se stále navyšuje hodnota klidových kalorií, které tělo spaluje během dne například dýcháním nebo krevním oběhem. Večer se pak hodnoty kJ vyrovnají.

Pokud máte v aplikaci Kalorické tabulky jako hlavní jednotku energie nastavené kJ a chcete hodnoty s těmi v Garmin Connect porovnat, vynásobte kJ uvedené u Garmin aktivity číslem 0,2388. Dostanete tak hodnotu uvedenou v kcal v Garmin Connect.

Kde najdu komu jsem jídelníček nasdílel?

Po přihlášení v záložce Sdílení najdete přehled, komu jste jídelníček nasdílel, uvidíte, které dny má přístupné a dostanete se odsud i na ohodnocený jídelníček.

Kde najdu jídelníčky, které mám ohodnotit?

Po příhlášení do Kalorických tabulek najdete nasdílené jídelníčky v záložce Sdílení.

Mohu jídelníček nasdílet komukoliv?

Ano, hodnotit jídelníček vám může kdokoliv, s kým se domluvíte, jedinou podmínkou je, aby byl registrovaným uživatelem Kalorických tabulek, jinak nebude mít hodnocení nasdíleného jídelníčku přístupné.

Celkem: 18

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Jsem rád, že krom svého cíle zhubnout a možnost sestavovaní jídelníčku v předstihu, se dozvím komplexni informace a důležité souvislosti ve složení stravy s jejím působením na...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...