lněné semínko drcené

Množství: X

Co je jídelníček
98,61 kJ Energie:
23,57 kcalKalorie:
1x porce (5 g) Jednotka:
Cereálie a musli Kategorie:
Das Gesunde Plus Značka:
syrové Stav:
0,915 g Bílkoviny:
0 g Sacharidy:
0 g    Z toho cukry:
2,1 g Tuky:
0,185 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
0,375 g    Mononenasycené mastné kyseliny:
1,435 g    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
1,93 g Vláknina:
- Voda:
11,25 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu lněné semínko drcené

Obsah potraviny:

Lněné semínko obsahuje množství vitamínů skupiny B, vitamín E, selen, zinek, vápník, hořčík, železo, mangan a draslík. Jsou zdrojem omega 3 mastných kyselin, velkého množství rozpustné i nerozpustné vlákniny, lignanů, polyfenolů, fytoestrogenůči či kyseliny alfa –linolenové.

Vliv na zdraví:

Mezi příznivé účinky konzumace lněného semínka patří ochrana před onemocněním srdce, protivirové, protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové účinky. Stabilizuje cukr v krvi, podporuje hubnutí a působí i prevetintivně proti rakovině prsu. Při zácpě má mírně projímavý efekt, váže na sebe škodlivé látky a díky obsahu vlákniny a slizu pomáhá změkčovat stolici. Zvyšuje pružnost šlach a odolnost kloubů. Přítomnost fytoestrogenů zmírňuje návaly horka při menopauze a obtíže při premenstruačních problémech, upravuje hormonální hladiny. Konzumace lněného semínka před porodem uvolňuje porodní cesty a stimuluje tvorbu mateřského mléka. Využívá se i při kožních problémech nebo s potížemi se žaludkem (vředy, záněty). Lněné semínko může mít i nežádoucí účinky. Jedná se o nevolnost, zvracení, průjem nebo bolesti břicha. Diabetici a lidé s krvácivými projevy nebo potravinovými alergiemi by měli konzumaci lněného semínka konzultovat s lékařem.

Praktické rady:

Semínko je nutné důkladně rozkousat nebo rozdrtit, jinak projde trávicím traktem naprosto neporušené a efekt je nulový. Je možné je přidat celé např.do jogurtů, müsli, pečiva, salátů, polévek, karbanátků nebo ho použít jako dekoraci pečiva Při požití drceného nebo čerstvého semínka je nutné hodně pít Na zevní použití se doporučuje nasypat semínka do látkového sáčku a spařit horkou vodou přes látkový sáček, chvíli v lázni ponechat a sáček přikládat na postižená místa.

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Jedním slovem...SUPER :) Jsem úplně nadšená a neumím si své stravování bez vašich tabulek vůbec už představit. Potřebuji shodit dost kilogramů a není to těžké, je to fakt...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...