cukr bílý

Množství: X

Co je jídelníček
67,2 kJ Energie:
16,06 kcalKalorie:
1x kostka (4 g) Jednotka:
Přísady a ochucovadla Kategorie:
0 g Bílkoviny:
4 g Sacharidy:
3,98 g    Z toho cukry:
0 g Tuky:
0 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
0 mg    Cholesterol:
- Sůl:
0 g Vláknina:
- Voda:
0,040 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu cukr bílý

Obsah potraviny:

Bílý cukr je velmi dobře stravitelná potravina s vysokým obsahem energie a téměř žádných dalších živin. Cukr, glycidy a sacharidy, patří mezi nejlepší energetické živiny.


Vliv na zdraví:

Nadměrný a pravidelný příjem cukru vede ke vzniku obezity, narušuje zubní sklovinu a urychluje proces stárnutí (zvýšené poškození tkání vlivem dlouhodobě vysoké hladiny glukózy v krvi).Při tělesné námaze stoupá spotřeba cukru v těle. Všechny nespotřebované cukry se přetvářejí na tuky a ukládají se v těle.


Praktické rady:

Cukr lze u některých pokrmů a nápojů zcela vynechat nebo nahradit zdravějšími variantami sladidel, z nichž některá jsou kalorická (med, fruktóza, datlový sirup, sirup z agáve,…) a některá nízkokalorická (stévie, sukralóza, „Cukropur“).

Umělá sladidla lze také použít, ale ta mohou mít podle některých zdrojů na zdraví též nepříznivý vliv. Pokud chcete odvyknout slazení čaje, kávy a konzumaci sladkých limonád, doporučujeme cukr z jídelníčku odebírat postupně. Tělo si tak bude zvykat na jeho nižší příjem a časem můžete bílý cukr vypustit z jídelníčku zcela.

Pokud vynecháte cukr ze stravy ze dne na den, je pravděpodobné, že se k jeho konzumaci ve velkém zase brzy vrátíte. Vše je otázkou zvyku a také dostatku komplexních sacharidů ve vašem běžném denním jídelníčku. To samé platí u cukrovinek (nahradit je můžete doma upečeným moučníkem či domácí zmrzlinou).


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Děkuji! Je to skvělá aplikace, velmi překvapila svou přehledností a širokým výběrem potravin i aktivit, i možností doplňovat!“ Klára

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...