rajče cherry keříčkové balené

Množství: X

Co je jídelníček
89 kJ Energie:
21,27 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Zelenina čerstvá Kategorie:
syrové Stav:
1 g Bílkoviny:
3,9 g Sacharidy:
2,5 g    Z toho cukry:
0,200 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
1,2 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu rajče cherry keříčkové balené

Obsah potraviny:

Až 94 % hmotnosti tvoří voda. Tuků obsahují jen minimum, sacharidy se skládají zejména z glukózy a fruktózy. Rajče má jednu z nejmenších výživových hodnot. Obsahuje vitamín C – 100 gramů rajčete nám dodá třetinu jeho doporučené denní dávky, Dále najdeme v rajčeti vitamíny B1, B2, B6, niacin a kyselinu listová i provitamín A. Z minerálů se nejvíce vyskytuje draslík, dále železo, hořčík a fosfor. Železa rajčata obsahují třikrát více než mléko. Lykopeny a karotenoidy rajčat chrání ochranné membrány tělesných buněk, kyselina listová podporuje krvetvorbu a růst buněk a antioxidanty chrání tělesné buňky před volnými radikály.

Vliv na zdraví:

Jsou léčivem na zánět močových cest, čistí ledviny, pomáhají při bolestivém močení a nezhoubném zvětšení prostaty. Snižují cholesterol, preventivně působí proti infarktu, jsou vhodná při křečových žilách a ateroskleróze. Detoxikují tělo, mají příznivé účinky na trávení včetně zácpy, zvyšují imunitu. Čerstvá šťáva z rajčete je skvělým zdrojem tekutin i minerálních solí, ochlazuje tělo a ulevuje od únavy. Jsou výborným antioxidantem a snižují riziko vzniku rakoviny. Rajčata by měli vynechat z jídelníčku lidé trpící dnou a artritidou. Obsažené látky, mohou podporovat usazování kyseliny močové v kloubech.

Praktické rady:

Rozkrojené čerstvé plody můžeme použít jako první pomoc na spáleniny od omastku i sluníčka nebo na opařeniny. Nakupujte červené vyzrálé plody. Skladováním v chladničce ztvrdnou a ztrácí aroma. Skladované při teplotě 14 – 16 °C vydrží i několik dní, dozrávají při vyšší teplotě. Pro snadnější oloupání nařízneme na špičce křížek. Na 15 vteřin ponoříme do vroucí vody a hned vyjmeme. Slupku pak snadno oloupeme.

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Vynikající aplikace,jednoduchá a pro člověka,který začal s hubnutím skoro nepostradatelna! “ Bohumil S.

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...