Fitness celozrnné cereálie Nestlé s mlékem

Množství: X

Co je jídelníček
789 kJ Energie:
188,57 kcalKalorie:
1x 50g Jednotka:
Cereálie a musli Kategorie:
Nestlé Značka:
4,2 g Bílkoviny:
39,2 g Sacharidy:
8,6 g    Z toho cukry:
0,700 g Tuky:
0,200 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
0,625 g Sůl:
2,95 g Vláknina:
- Voda:
323,5 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu Fitness celozrnné cereálie Nestlé s mlékem

Obsah potraviny:

celozrnné cereálie Fitness od Nestlé obsahují 53 % celozrnné pšenice, rýži, cukr, sirup z invertního cukru, sladový výtažek z ječmene, sůl, glukózový sirup, regulátory kyselosti, antioxidant, vitamíny a minerální látky (vitamíny skupiny B, vápník, železo).


Vliv na zdraví:

tento výrobek má výhodu v tom, že je celozrnný. Na druhou stranu zde najdeme poměrně velké množství sladidel (cukr, sirup z invertního cukru, glukózový sirup), což pro zdraví příliš vhodné není.

Regulátory kyselosti, zde v podobě fosforečnanů sodných, jsou soli kyseliny fosforečné a neměly by mít nežádoucí účinky. Při jejich zvýšeném příjmu však hrozí nedostatek vápníku v těle. Tyto látky se ale nevyskytují pouze v cereáliích. Najdeme je například také v tavených sýrech, masných výrobcích, nealkoholických nápojích, nápojích v prášku či šlehačkách ve spreji. Kromě regulátorů kyselosti mohou totiž sloužit jako emulgátory, stabilizátory nebo tavící soli.

Pokud nemáte problémy s hmotností, cukrovku nebo jiné onemocnění vyžadující omezení cukru, výrobek občas můžete zařadit do jídelníčku. Pořád je to lepší volba, než například čajové pečivo v nekvalitních polevách apod.

Produkt může obsahovat stopy mléka, arašídů nebo ořechů.


Praktické rady:

lepší volbou, než slazené průmyslově zpracované výrobky je určitě vlastnoručně připravené domácí müsli s přídavkem čerstvého ovoce (použít lze také nesířené nedoslazované sušené ovoce). Pokud vám ovoce k doslazení nestačí, přidejte trošku přírodního sladidla (med, javorový sirup, datlový sirup apod.).

Výborné jsou také různé obilné kaše, které se dají připravit na mnoho způsobů - se sušeným ovocem, ořechy, různými druhy semínek, kvalitní čokoládou, karobem, mákem aj.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Dobrý den, z celeho srdce děkuji za kalorické tabulky, od 1.4. 2015 co jsem dle vašich napaditych jídelníčku a rad komplexně změnil svoji životosprávu a aktivity- pohybové aktivity,...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...