houska celozrnná

Množství: X

Co je jídelníček
440 kJ Energie:
105,16 kcalKalorie:
1x kus (50 g) Jednotka:
Pečivo slané Kategorie:
3,5 g Bílkoviny:
20 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
- Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
1,5 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Obsah potraviny:

Základem celozrnného pečiva je mouka, která je připravena z celého obilného zrna včetně obalu a klíčku. Může se jednat o pečivo z mouky pšeničné, žitné či jiné. Aby mohl být takový výrobek označován jako celozrnný, musí těsto obsahovat alespoň 80% celozrnné mouky (směsi mouk) z celkové hmotnosti pečiva.


Vliv na zdraví:

Celozrnná mouka jakéhokoli druhu má mnohem více vlákniny, vitamínů a minerálních látek než pečivo bílé. Díky vyššímu obsahu vlákniny a výživných látek je vhodné při redukčních dietách (lépe zasytí a obsažené cenné látky prospějí po mnoha stránkách organismu), při zácpě (zlepší střevní peristaltiku) či jako prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku.

Celozrnné pečivo se nehodí pro malé děti, protože jejich organismus ještě není připravený na zpracování velkého množství vlákniny. Při dietě šetřící celozrnné housky též nepodáváme, ale nahradíme je starším bílým pečivem.


Praktické rady:

Celozrnné housky kupujte raději v prodejnách se zdravou výživou, kde máte větší jistotu, že personál svůj sortiment zboží lépe zná a správně označuje. Ve velkých prodejnách se často stává, že pečivo vydávané za celozrnné je ve skutečnosti z vymletého obilí.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Zdravím, KT používám již potřetí. V prvních dvou případech zafungovaly perfektně. Ale prožila jsem několik tragédií a řešila jsem to po večerech alkoholem a samozřejmě šla kila...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...