Lidl maslo 82%

: X

917,4 kJ :
219,26 kcal:
1x porce (30 g) :
Tuky :
0,210 g :
0,210 g :
0,180 g    :
24,6 g :
16,5 g    :
-    :
-    :
-    :
-    :
0,006 g :
- :
- :
- :
- :

 Lidl maslo 82%

:

základní ingrediencí pro výrobu arašídového másla jsou rozemleté či rozmixované arašídy. Někdy se přidávají i další přísady (cukr, sůl, voda apod.).

Arašídy mají vysoký obsah tuku (45 – 50 %) a poměrně značné množství bílkovin (25 – 30 %). Dále v burácích najdeme například vitamíny skupiny B, hořčík, vápník, zinek či fosfor.


:

arašídy jsou pro mnoho lidí alergenem. Příznaky alergie na burské oříšky se neliší od jiných potravinových alergií, a to včetně nejrizikovějšího projevu – anafylaktického šoku. Nejznámějšími alergeny obsaženými v burských oříšcích jsou Vicilin a Konglutinin.                                                                                                                                                                                                  Antioxidanty obsažené v této dobrotě chrání buňky, tkáně a orgány a zpomalují jejich stárnutí. Arašídy působí příznivě na nervovou soustavu, zpomalují proces degenerace mozku, napomáhají předcházet diabetu, mají pozitivní vliv na léčbu kožních chorob a omezují vznik kardiovaskulárních onemocnění.


:

arašídové máslo si můžete vyrobit také doma.


 

 

„Moc děkuji za váš skvělý program,který mi moc pomáhá !! Podle ohlasů vidím, že nejen pro mne je tento program nevídaný a hlavně zdarma.Díky,díky moc !!!“ Jaroslav D.

Android app on Google Play

:

X

:

 

1.2
1.375
1.55
1.725
1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...