arašídy loupané pražené nesolené

Množství: X

Co je jídelníček
519,05 kJ Energie:
124,05 kcalKalorie:
1x porce (20 g) Jednotka:
Ořechy a semena Kategorie:
5,066 g Bílkoviny:
3,95 g Sacharidy:
0,760 g    Z toho cukry:
9,774 g Tuky:
1,266 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
0 g    Transmastné kyseliny:
4,927 g    Mononenasycené mastné kyseliny:
2,901 g    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
1,52 g Vláknina:
0,386 g Voda:
11,9 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu arašídy loupané pražené nesolené

Obsah potraviny:

podzemnice olejná, která je zdrojem lusků obsahujících arašídy, patří do čeledi bobovitých. Buráky se vyznačují vysokým obsahem tuku (asi 45 – 50 %) a poměrně značným množstvím proteinů (asi 25 – 30 %). Z dalších významných látek najdeme v arašídech například vitamíny skupiny B, hořčík, vápník, zinek či fosfor.


Vliv na zdraví:

arašídy jsou pro mnoho lidí alergenem. Příznaky alergie na burské oříšky se neliší od jiných potravinových alergií, a to včetně nejrizikovějšího projevu – anafylaktického šoku. Nejznámějšími alergeny obsaženými v burských oříšcích jsou Vicilin a Konglutinin. Pražením arašídů se zvyšuje množství obsažených alergenů.

Antioxidanty obsažené v této dobrotě chrání buňky, tkáně a orgány a zpomalují jejich stárnutí. Arašídy působí příznivě na nervovou soustavu, zpomalují proces degenerace mozku, napomáhají předcházet diabetu, mají pozitivní vliv na léčbu kožních chorob a omezují vznik kardiovaskulárních onemocnění.

Pokud držíte redukční dietu, dávejte pozor na množství zkonzumovaných oříšků, protože jsou velmi energeticky bohaté. Jestliže máte vysoký krevní tlak, volte raději nesolenou variantu arašídů.


Praktické rady:

arašídy se hodí, když vás honí mlsná, ale mohou se stát i součástí plnohodnotného jídla. Skvěle doplní chuť pečeného masa, či nejrůznějších zeleninových salátů. Buráky se dají používat i na sladko – k pečení sušenek či jiných moučníků a dezertů. Z arašídů si také můžete připravit populární arašídové máslo. Stačí, když buráky rozdrtíte v hmoždíři nebo zpracujete v mixéru. Vznikne pomazánka (různé hrubosti), která se hodí k potírání pečiva nebo ke zdobení pokrmů.


 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Úžasné. Skvělé. S vámi se jistě vybraná část lidí už nebude přejídat. Péče o tělo, může být skutečnou péčí o tělo. Vy k tomu přispíváte. Za mne děkuji“ Martin F.

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...