kornspitz

Množství: X

Co je jídelníček
596,22 kJ Energie:
142,5 kcalKalorie:
1x kus (60 g) Jednotka:
Pečivo slané Kategorie:
5,52 g Bílkoviny:
26,4 g Sacharidy:
2,16 g    Z toho cukry:
1,38 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
1,35 g Sůl:
3,18 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu kornspitz

Obsah potraviny:

originální rakouský kornspitz upečený podle tradičního (tajného) receptu, obsahuje vysoké množství balastních látek (přes 6 %) a ingredience té nejvyšší kvality. Ve výrobku najdete i řadu vitamínů a minerálních látek.

Vliv na zdraví:

díky vysokému obsahu vlákniny, nižšímu množství kalorií a nižšímu glykemickému indexu je kornspitz vhodný pro zdravý životní styl i redukční či diabetickou dietu. Nezapomeňte však na vhodnou oblohu (kvalitní tuk, nízkotučný sýr, zelenina apod.).

Vláknina působí preventivně proti zhoubným nádorům ve střevech, dříve vyvolává pocit nasycení a pozitivně působí na zuby.

Praktické rady:

podle originálního receptu se kornspitz peče také v Čechách, ale narazíte i na jeho napodobeniny se zkomoleným názvem, jejichž složení, poměr surovin a výrobní postup se od originálu liší. Originální výrobek má kořeněnou chuť vonící anýzem, fenyklem, koriandrem i pšeničným sladem. Kromě poměru nejlepších surovin a postupu obsahuje originální recept na kornspitz také požadavky na tvarování. Typický kornspitz má rohlíkový tvar. Měří 18 až 22 cm a váží 60 až 62 g. Horní strana má dva šikmé podélné zářezy. Kornspitz jako přírodní produkt však nemůže vypadat vždy naprosto stejně. Liší se v posypu a mírně i tvarem. Existují také varianty do 80 g. Kornspitz je výborný i na sladko (máslo a med /máslo a povidla /čerstvý sýr a džem/ apod.).

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Úžasná věc,mám aplikaci v telefonu a hubnu podle toho.Potraviny hned napíšu a vím,kolik čeho mám v sobě a kolik ještě můžu. Děkuji“ Harni

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...