jablko Jonagold

Množství: X

Co je jídelníček
220 kJ Energie:
52,58 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Ovoce čerstvé Kategorie:
- Bílkoviny:
12 g Sacharidy:
11 g    Z toho cukry:
- Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
0,150 g Sůl:
2 g Vláknina:
- Voda:
6 mg Vápník:
- GI:

Obsah potraviny:

v závislosti na klimatických podmínkách je v jablkách obsaženo množství vitamínů a minerálních látek. Najdeme zde například vitamíny C, E či PP. Z minerálních látek můžeme jmenovat zejména draslík, fosfor, vápník či hořčík. Jablka jsou také bohatým zdrojem rozpustné i nerozpustné vlákniny.

Vliv na zdraví:

jablka jsou zdrojem antioxidantů, které snižují výskyt rakoviny tím, že chrání DNA v lidských buňkách. Rozpustná vláknina má schopnost vstřebávat vodu a snadněji bobtná, čímž napomáhá správné střevní peristaltice. Tato látka též změkčuje stolici (čímž přispívá k odstranění zácpy), reguluje trávení a vstřebávání sacharidů a tuků a zvětšením obsahu v tlustém střevě ředí obsah toxických látek v něm obsažených. Nerozpustná (hrubá) vláknina je prevencí střevních potíží, rakoviny střev, zmírňuje hemoroidy, zajišťuje větší pocit sytosti a pomáhá z těla odvádět nežádoucí látky (cholesterol, žlučové kyseliny, kancerogenní – tedy rakovinotvorné látky).

Praktické rady:

jedná se o jablka, která vyžadují chemickou ochranu. Nezapomínejte tedy jablíčka před konzumací řádně umýt! Jablka Jonagold bývají velice šťavnatá a proto se hodí i na moštování. Jde o zimní odrůdu jablek, která je k dostání v různých barevných mutacích, z nichž pro pěstování jsou oblíbené ‘Jonagold Marnica‘, ‘Jonagold Rubinstar‘, ‘Jonagold Navajo‘, ‘Jonagold Jonagored Supra‘ a ‘Jonagold Red Jonaprince‘. Poslední ze jmenovaných má však zkrácenou skladovatelnost.

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Super stránka. Cvičím rok 3x do týždňa a váhu mám rovnakú. Možno 1 kg dole. (Nie som tučná). Jasne že telo vyzerá inak, ale aj tak teraz vidím, že problém nebol pohyb, ale strava.“ Petra P.

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...