cukr bílý

Množství: X

Co je jídelníček
67,2 kJ Energie:
16,06 kcalKalorie:
1x kostka (4 g) Jednotka:
Přísady a ochucovadla Kategorie:
0 g Bílkoviny:
4 g Sacharidy:
3,98 g    Z toho cukry:
0 g Tuky:
0 g    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
0 mg    Cholesterol:
- Sůl:
0 g Vláknina:
- Voda:
0,040 mg Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu cukr bílý

Obsah potraviny:

Bílý cukr je velmi dobře stravitelná potravina s vysokým obsahem energie a téměř žádných dalších živin. Cukr, glycidy a sacharidy, patří mezi nejlepší energetické živiny.

Vliv na zdraví:

Nadměrný a pravidelný příjem cukru vede ke vzniku obezity, narušuje zubní sklovinu a urychluje proces stárnutí (zvýšené poškození tkání vlivem dlouhodobě vysoké hladiny glukózy v krvi).Při tělesné námaze stoupá spotřeba cukru v těle. Všechny nespotřebované cukry se přetvářejí na tuky a ukládají se v těle.

Praktické rady:

Cukr lze u některých pokrmů a nápojů zcela vynechat nebo nahradit zdravějšími variantami sladidel, z nichž některá jsou kalorická (med, fruktóza, datlový sirup, sirup z agáve,…) a některá nízkokalorická (stévie, sukralóza, „Cukropur“).

Umělá sladidla lze také použít, ale ta mohou mít podle některých zdrojů na zdraví též nepříznivý vliv. Pokud chcete odvyknout slazení čaje, kávy a konzumaci sladkých limonád, doporučujeme cukr z jídelníčku odebírat postupně. Tělo si tak bude zvykat na jeho nižší příjem a časem můžete bílý cukr vypustit z jídelníčku zcela.

Pokud vynecháte cukr ze stravy ze dne na den, je pravděpodobné, že se k jeho konzumaci ve velkém zase brzy vrátíte. Vše je otázkou zvyku a také dostatku komplexních sacharidů ve vašem běžném denním jídelníčku. To samé platí u cukrovinek (nahradit je můžete doma upečeným moučníkem či domácí zmrzlinou).

 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Vážení přátelé, vaše aplikace kalorické tabulky je naprosto excelentní, velmi mi to pomáhá nakopnout můj nový život po starém roce. díky vám“ Jakub K.

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...