rajče cherry keříčkové balené

Množství: X

Co je jídelníček
89 kJ Energie:
21,27 kcalKalorie:
1x 100g Jednotka:
Zelenina čerstvá Kategorie:
1 g Bílkoviny:
3,9 g Sacharidy:
-    Z toho cukry:
0,200 g Tuky:
-    Z toho nasycené mastné kyseliny:
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasycené mastné kyseliny:
-    Polynenasycené mastné kyseliny:
-    Cholesterol:
- Sůl:
1,2 g Vláknina:
- Voda:
- Vápník:
- GI:

Graf složení nutričních hodnot

Graf složení produktu rajče cherry keříčkové balené

Obsah potraviny:

Až 94 % hmotnosti tvoří voda. Tuků obsahují jen minimum, sacharidy se skládají zejména z glukózy a fruktózy. Rajče má jednu z nejmenších výživových hodnot. Obsahuje vitamín C – 100 gramů rajčete nám dodá třetinu jeho doporučené denní dávky, Dále najdeme v rajčeti vitamíny B1, B2, B6, niacin a kyselinu listová i provitamín A. Z minerálů se nejvíce vyskytuje draslík, dále železo, hořčík a fosfor. Železa rajčata obsahují třikrát více než mléko. Lykopeny a karotenoidy rajčat chrání ochranné membrány tělesných buněk, kyselina listová podporuje krvetvorbu a růst buněk a antioxidanty chrání tělesné buňky před volnými radikály.

Vliv na zdraví:

Jsou léčivem na zánět močových cest, čistí ledviny, pomáhají při bolestivém močení a nezhoubném zvětšení prostaty. Snižují cholesterol, preventivně působí proti infarktu, jsou vhodná při křečových žilách a ateroskleróze. Detoxikují tělo, mají příznivé účinky na trávení včetně zácpy, zvyšují imunitu. Čerstvá šťáva z rajčete je skvělým zdrojem tekutin i minerálních solí, ochlazuje tělo a ulevuje od únavy. Rajčata by měli vynechat z jídelníčku lidé trpící dnou a artritidou. Obsažené látky, mohou podporovat usazování kyseliny močové v kloubech.

Praktické rady:

Rozkrojené čerstvé plody můžeme použít jako první pomoc na spáleniny od omastku i sluníčka nebo na opařeniny. Nakupujte červené vyzrálé plody. Skladováním v chladničce ztvrdnou a ztrácí aroma. Skladované při teplotě 14 – 16 °C vydrží i několik dní, dozrávají při vyšší teplotě. Pro snadnější oloupání nařízneme na špičce křížek. Na 15 vteřin ponoříme do vroucí vody a hned vyjmeme. Slupku pak snadno oloupeme.
 

Všechny ohlasy uživatelů

Ohlasy uživatelů

 

„Asi po týdnu, kdy jsem navštívila nutriční terapeutku, kde jsem se dozvěděla, jak vlastně nejlépe se stravovat, jsem narazila na kalorické tabulky a jsem s nimi přímo nadšená! Jejich...“ Více

Sociální sítě

Mobilní aplikace

Android app on Google Play

Zašlete nám Váš názor

Množství:

X

Zvolte dobu:

 

Kategorie pro volbu pravidelného denního výdeje.

Pokud si nastavíte jednu z těchto kategorií, bude váš bazální metabolismus navýšen o násobek uvedený v posledním sloupci. Tím získáte odhadnutý celkový denní výdej a nemusíte vyplňovat vaše aktivity do jídelníčku.

Kategorie Popis Index
Sedavý Málo pohybu nebo žádný. Sedavé zaměstnání. 1.2
Lehce aktivní Cvičení nebo sport 1-2 dny v týdnu. Práce s pohybem. 1.375
Středně aktivní Cvičení nebo sport 3-5 dní v týdnu a práce s pohybem. 1.55
Velmi aktivní Cvičení nebo sport 6-7 dní v týdnu nebo velmi náročné zaměstnání. 1.725
Extrémně aktivní Velice náročné aktivity nebo sporty a velmi náročné zaměstnání. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...